2. liga AHbK - 2019/2020 - 4. kolo

06.10.2019 12:00 Sokol Římov VCHS - HBC PLAV "B"

Výsledek 1 : 5
Třetiny 0:1 1:2 0:2
Střely na branku 30:45 (7:15;11:15;12:15) Zásahy brankářů 40:29 (14:7;13:10;13:12)

88 STEHLÍK František   2 3 4 -

4. kolo 2. ligy AHbK svedlo dohromady po dlouhých dvanácti letech plavské hokejbalisty a hokejbalisty ze Římova.

První část patřila převážně hokejbalistům z Plava. Římovský brankář Adamík dokázal odolávat do 9. minuty, kdy Bartizal vyhrál buly a Heřman pohovou střelou zamířil přesně. V závěru úvodní části vystrčili drápky i hosté, kteří si před brankářem Novákem vytvořili několik nebezpečných závarů. Plavský brankář, který po debutu v "A" mužstvu, zažíval premiéru i v "béčku" ale za svá záda míček nepustil.

Začátek druhé třetiny se nesl v podobném duchu jako závěr třetiny úvodní a více ze hry měli římovští. Ti se ve 27. minutě dočkali poměrně kuriózního vyrovnání poté, co si míček odražený od zadního mantinelu za svá záda srazil sám brankář Novák. Rychlou odpověď si ale připravil Vazda, který před Adamíkem předvedl patřičný důraz a dorazil do sítě Urbánkovu střelu. Ve 36. minutě se po závaru před Adamíkem prosadil Urbánek a plavští vedli 3:1.

Do závěrečné části vstupovali domácí se snahou o zdramatizování utkání. Vítr z plachet jim ale vzal Urbánek, který využil rychlého protiútoku a zvýšil na 4:1. Hosté poté utkání víceméně kontrolovali, bez větších problémů ubránili i dvě oslabení a v 59. přidali z Urbánkovy hole pátý gól. Plavští tak zvítězili 5:1 a získali první tříbodové vítězství v sezóně.