14.09.2019 09:00 HBC PLAV "B" - HBC FIREPORT "B"

Výsledek 5 : 4
Poznámka po samostat. nájezdech Samostatné nájezdy 2:0
Třetiny 0:0 1:2 3:2
Střely na branku 43:27 (13:11;12:9;18:7) Zásahy brankářů 23:39 (11:13;7:11;5:15)

93 TÁCHA Pavel 1 1 1   -

V prvním utkání sezóny 2019/2020 nastoupili hokejbalisté plavského "béčka" proti nováčkovi 2. ligy "B" mužstvu Fireportu. K vidění byl zajímavý a dramatický hokejbal, který nakonec rozhodovaly až samostatné nájezdy.

V první části byli o něco lepším mužstvem domácí, kteří si vypracovali řadu dobrých střeleckých příležitostí. V hostující brance ale úřadoval výborný brankář Vyžrálek a plavští jej překonat nedokázali. A protože bezchybný byl i Beneš na druhé straně, gólu jsme se v první části nedočkali.

Podobný průběh měla dlouho i druhá třetina. Domácí hráli dobře, dokázali si připravit řadu šancí, ale brankáře Vyžrálka překonat nedokázali. Hosté trpělivě čekali na své příležitosti a ve 30. minutě jednu z nich dokázali využít, čímž se dostali do vedení. Když o tři minuty později proměnili další rychlý útočný výpad, nevypadalo to s domácími příliš dobře. Kouzlo hostujícího brankáře nakonec v závěru třetiny odčaroval pohotovou střelou z otočky L. Kocourek, který tak snížili na 1:2.

Tentýž hráč se do míčku opřel hned po zahájení závěrečné části znovu a bylo vyrovnáno. O dvě minuty později ale domácí ve svém obranném pásmu zazmatkovali a do vedení šli znovu hosté. Ti pak v 50. minutě využili přesilovku a akcie domácích znovu klesly téměř na nulu. Plavští ale měli střelecky disponovaného L. Kocourka, který v 52. minutě přidal svůj třetí gól, čímž snížil na 3:4. Utkání pomalu směřovalo k dramatickému závěru. Minutu a půl před koncem domácí odvolali brankáře, jejich nápor ještě korunovalo zdržování hry jednoho z hostujících hráčů, který sebral míček ze země a zahodil jej. No a přesilovku znásobenou hrou bez brankáře nakonec 15 vteřin před koncem využil pohotovou dorážkou P. Tácha, který tak utkání poslal do samostatných nájezdů.

Nájezdy opanovali domácí. Hned v první sérii uspěl střelou pod vyrážečku Kopic a tento gól se také nakonec ukázal jako vítězný. Hosté totiž na Beneše ani v jednom pokusu nevyzráli. Na domácí straně ve druhé sérii těsně minul horní růžek branky L. Kocourek, ve třetí sérii ale bekhendovým blafákem uspěl Urbánek, čímž plavské vítězství zpečetil.