Play off 1. ligy AHbK 2018/2019 - 1. semifinále

31.03.2019 09:00 HBC Hurican - HBC PLAV

Výsledek 3 : 7
Třetiny 1:6 1:1 1:0
Střely na branku 23:48 (6:19;5:14;12:15) Zásahy brankářů 41:20 (13:5;13:4;15:11)

B SOKOLÍK Miroslav   1 3

První utkání semifinále play off 1. ligy AHbK mezi plavskými hokejbalisty a Huricanem mělo být původně odehráno až od 16 hodin, protože by ale utkání kolidovalo s hokejovou baráží, bylo přesunuto na devátou hodinu a pro změnu kolidovalo s utkáním plavského "béčka".

Plavští do utkání vstoupili jak hurican a hokejbalisté Huricanu spíše připomínali mírný vánek. Ve 3. minutě otevřel skóre Ferdan, vzápětí se prosadil Pávek a po gólu M. Táchy v 8. minutě vedli plavští už 3:0. Hosty alespoň částečně vrátil do hry brankář Beneš, který při pokusu o rozehrávku nastřelil Kamenského, od kterého se míček odrazil do prázdné branky. Plavští se ale nenechali vyvést z tempa a do konce třetiny přidali další tři přesné zásahy, o které se postarali Bárta, Z. Tácha a Ferdan.

Ve 25. minutě zamířil přesně Machálek a hosté vedli už 7:1. Viditelně ale ubrali na tempu a tak další branky nepřicházely. Ke slovu se tak ve 34. minutě dostali hosté, kteří po Suchánkově střele snížili na 2:7. V závěru třetiny pak Hurican dostal dvě výhody přesilové hry, Beneše ale nijak výrazně neohrozil.

V závěrečné části se utkání víceméně dohrávalo. Obě mužstva si připravila několik šancí a protože se ujala pouze ta Suchánkova, skončilo utkání výsledkem 3:7.