5 MACHÁLEK David 3   2   - 92 TÁCHA Zdeněk 2 4 4
17 LAURINC Jakub 1   3   - 97 MAURER Ondřej   2 2
B KOPIC Petr     1   -
B TÁCHA Pavel 2 1 3 2 -

Ve 14. kole 1. ligy AHbK nastoupili plavští hokejbalisé v Čejkovicích proti Fireportu a svedli s ním souboj o 2. místo.

Obě mužstva se musela obejít bez několik hráčů základní sestavy, což asi více vadilo domácím. Plavští se do nich totiž zakousli s obrovskou vervou a před brankářem Hlaváčem téměř hořel asfalt. Prakticky celá úvodní desetiminutovka se odehrála v plavském útočném pásmu. Domácí se téměř nepřetržitě bránili a měli problém vůbec vyhodit míček ze svého obranného pásma, natož aby pomýšleli na nějaký protiútok. Přesto všechno vydržel bezbrankový stav až do 8. minuty, kdy v přesilovce napřáhl Machálek a prostřelil jinak výborného Hlaváče. Až poté se k několika pokusům o protiútok dostali i domácí, Pivce v plavské brance ale výrazněji neohrozili. Větší šance byly k vidění i nadále na druhé straně a dvě z nich také skončily gólem. O oba přesné zásahy se postaral obránce P. Tácha, který nejprve zamířil přesně k tyčce po zemi a poté pro změnu vymetl horní růžek domácí branky.

V úvodu druhé části několikrát zahrozili i domácí, ve 27. minutě se ale na druhé straně na kruhu do míčku opřel Machálek a hosté vedli 4:0. Přesně v polovině utkání domácím vyšel jeden z brejků a snížili, tempo hry ale i nadále udávali hokejbalisté z Plava, kteří řadu šancí neproměnili, ale ve 34. minutě se k dorážce střely P. Táchy dostal M. Tácha a zvýšil na 5:1 pro hosty.

Do závěrečné části vstupovali domácí ve výhodě jednoho hráče v poli, nicméně plavští udeřili i ve vlastním oslabení poté, co si Laurinc naběhl na přihrávku Z. Táchy a nezaváhal. Na další gól jsme si museli počkat až do 49. minuty, kdy se po Bártově přiťuknutí trefil přesně Z. Tácha. V 55. minutě pak výborně zakombinovali i domácí a po pěkné akci snížili, nicméně závěr opět probíhal v režii plavských hokejbalistů. V 57. minutě se jako nůž máslem soupeřovou obranou protáhl Z. Tácha a přidal osmý gól. Poslední slovo pak patřilo Machálkovi, který minutu před koncem využil přesilovku a stanovil konečné skóre 2:9.