Play off 1. ligy AHbK 2018/2019 - 1. finále

13.04.2019 15:00 HC Čejkovice - HBC PLAV

Výsledek 4 : 5
Třetiny 2:1 1:3 1:1
Střely na branku 27:38 (13:16;3:12;11:10) Zásahy brankářů 33:23 (15:11;9:2;9:10)

19 PÁVEK Karel 1 1 1 2

K prvnímu finálovému utkání nejvyšší soutěže AHbK nastoupili plavští hokejbalisté v Čejkovicích proti domácím hráčům.

Úvod utkání byl více než divoký. Hned po úvodním buly totiž domácí vyslali první dalekonosnou střelu, ta byla tečována, k překvapení všech se překulila přes Benešovu lapačku a skončila v síti. Hosty tento gól ale nijak nerozhodil a stejně rychle, jak inkasovali, i vyrovnali. Na pravé straně se totiž prostor rozevřel Pávkovi a jeho bekhend také celkem překvapivě skončil v síti. Ve zbývajících devatenácti minutách úvodní části jsme viděli svižný hokejbal se šancemi na obou stranách. V 15. minutě se přesnou střelou z voleje prosadili domácí a dostali se tak znovu do vedení.

Jestliže první třetina byla celkem vyrovnaná, druhá patřila plavským hokejbalistům. Hned v její první minutě vypálil z levého křídla Maurer a bylo vyrovnáno. Plavští byli rázem na koni a prakticky celou druhou část strávili v útočném pásmu. Ve 28. minutě se prosadil znovu Maurer, jehož střelu z úhlu si za svá záda srazil brankář Miklík. Domácí útočili pouze sporadicky, ale ve 36. minutě jim jeden z protiútoků vyšel a Imber našel skulinku mezi Benešovými betony. Hosté si ale rychle vzali vedení zpět. To se od mantinelu výborně uvolnil Maurer, svou akci vyšperkoval přihrávkou na M. Táchu a ten nezaváhal.

Ve 43. minutě dostali domácí výhodu přesilové hry, a protože ji sehráli výborně, bylo znovu vyrovnáno. V následujícím průběhu závěrečné části se šance střídaly na obou stranách a bylo vidět, že obě mužstva touží po vstřelení vítězného gólu. A toho se nakonec dočkali hosté. Minutu a půl před koncem nabil Bárta Z. Táchovi a ten střelou bez přípravy propálil brankáře Miklíka. Závěr utkání pak plavští odehráli výborně, poslední minutu strávili v útočném pásmu a domácí se tak nedostali ani k závěrečné hře bez brankáře.