5 MACHÁLEK David   6 7   - 92 TÁCHA Zdeněk 2 2 4
14 FERDAN Jiří 3 3 7   - B BARTIZAL Martin 1 1 7
19 PÁVEK Karel   4 4   -
B TÁCHA Pavel     4   -

V prvním utkání roku 2019 nastoupili plavští hokejbalisté proti mužstvu Flying Elephants a v utkání byli jasnými favority.

A tuto roli také začali velmi rychle potvrzovat. Hned v 1. minutě otevřel skóre Trněný, jehož střela se sice odrazila od tyčky, ale dezorientovaná domácí obrana si míček srazila do vlastní sítě. Ve 4. minutě byl na konci rychlé kombinace Ferdan a v 10. minutě zůstal u tyčky Havlovy branky úplně volný M. Tácha, který měl lehkou úlohu. O dvě minuty později zakončoval další bleskovou kombinaci Ferdan a v závěru úvodní části pak Machálek narýsoval kolmici na M. Táchu, který svůj nájezd zakončil blafákem mezi betony brankáře Havla.

Druhá třetina přinesla podobný obrázek jako třetina úvodní s tím rozdílem, že plavští své šance neproměňovali. Ve 24. minutě byl na konci další pěkné akce Ferdan, který zvýšil na 6:0 pro hosty, nicméně další šance plavských hokejbalistů gólem neskončily. A nebylo jich málo. Plavští svého soupeře prakticky celou třetinu zle svírali, nicméně své akce několikrát překombinovali a kdy už se odhodlali k zakončení, stál jim v cestě buď pozorný brankář Havel nebo mířili nepřesně nebo jejich střelu zblokovali obětavě bránící domácí hráči. Celkem logicky tak přišel trest poté, co Elephantům vyšel jeden z rychlých protiútoků a Nešvera nadvakrát překonal Beneše.

Branky do domácí sítě začaly padat až v závěrečné části. Ve 41. minutě mířil v přesilovce Trněný přesně do pravého horního růžku domácí branky a odstartoval gólovou smršť. Ve 43. minutě vyslal Pávek do nájezdu Z. Táchu a ten pro změnu vyhnal pavouky z levého horního růžku Havlovy branky. O minutu později mířil přesně i Bartizal, vzápětí M. Tácha tečoval Machálkovu střelu, poté do víka znovu mířil Z. Tácha a sedmiminutovku, ve které plavští nastříleli 6 branek zakončil svým čtvrtým gólem M. Tácha. O minutu později snížil Brejžek, ale v závěrečné desetiminutovce se ještě dvakrát trefil Trněný. Utkání tak skončilo výsledkem 2:14.