1. liga AHbK - 2018/2019 - 7. kolo

17.11.2018 10:20 HBC PLAV - HC Samson

Výsledek 12 : 9
Třetiny 4:0 5:5 3:4
Střely na branku 66:32 (20:8;21:15;25:9) Zásahy brankářů 23:54 (8:16;10:16;5:22)

19 PÁVEK Karel   3 3   -

V 7. kole 1. ligy AHbK nastoupili značně nekompletní hokejbalisté HBC Plav proti Samsonu a sehráli s ním duel, na který asi budou chtít co nejrychleji zapomenout.

První třetina se vyvíjela podle papírových předpokladů. Domácí se vrhli do útoku, hosté bránili, co jim síly stačily a pouze sporadicky vyráželi do protiútoků. Skóre otevřel v 5. minutě Ferdan, ve 14. a 15. minutě se dvěma slepenými góly prosadil Machálek a vzápětí přidal čtvrtou plavskou branku Kopic.

I druhá část začala náporem domácích a Ferdan zvýšil na 5:0. Poté hosté potrestali jednu z plavských chyb v defenzívě, nicméně plavští po přesných zásazích Ferdana, Kopice a Machálka vytáhli skóre na 8:1. Poté ale přišly hodně nepovedené minuty domácích, kteří zapomínali na zadní kolečka a hosté je za to třemi góly v rozmezí tří minut potrestali. Odpověď si přesnou střelu pod vyrážečku brankáře Obložinského připravil Maurer, nicméně v závěru třetiny byli domácí ve svém obranném pásmu opět velmi laxní a úplně volný Hakl snížil na 9:5.

Závěrečné část vypadala podobně jako třetina druhá. Domácí vehementně útočili a brankáře Obložinského zasypali úctyhodnými 25 střelami. Svůj nápor také korunovali brankami Maurera a Z. Táchy. Poté ale znovu přišel neuvěřitelný výpadek, hosté mezi 55. a 59. minutou čtyřikrát skórovali a přiblížili se na rozdíl dvou branek. Další zdramatizování ale domácí nepřipustili, naopak Machálek střelou od modré přidal dvanáctý gól domácích a stanovil tak hodně divoké konečné skóre 12:9.