14 FERDAN Jiří     0   - 97 MAURER Ondřej 1   1
18 LAURINC Jakub   2 2   - B BARTIZAL Martin 1 1 0
14 PÁVEK Karel   1 0   -
HS WEBER David     0   -

Ve šlágru 5. kola 1. ligy AHbK plavští hokejbalisté přivítali dosud neporažený Fireport a sehráli s ním velmi dramatický duel.

V úvodním střídání dvakrát zahrozili hosté, nicméně tempo zbývajících devatenácti minut první třetiny jednoznačně udávali domácí. Ti si vytvořili místy až drtivý tlak, zasypali brankáře Dobrovolného dvaceti střelami, jenže překonat ho nedokázali. Hostující brankář totiž chvílemi doslova čaroval a ve spolupráci s dobře bránícími spoluhráči všechny ošemetné situace vyřešil.

Druhá třetina přinesla podobný obrázek jako třetina úvodní s tím rozdílem, že domácí vyslali na hostující branku méně střel než v první části. To ale neznamená, že by se hra neodehrávala převážně před brankou Fireportu. Hosté ale řadu střel zblokovali a plavští také často mířili nepřesně. Ve 28. minutě si trpělivě hrající hosté počkali na vhodnou příležitost a z rychlého brejku otevřeli skóre. Domácí odpověděli o čtyři minuty později, kdy dobře sehráli přesilovku, na jejímž konci pohotově střílel Z. Tácha. Ve 36. minutě si na vhodnou příležitost ke střele na kruhu počkal Maurer a proti jeho projektilu mířícímu pod horní tyčku neměl Dobrovolný nárok. Domácí tak druhou třetinu vyhráli 2:1.

Ani ve třetí části se obraz hry příliš neměnil. Domácí se snažili navýšit hubený jednobrankový náskok a hosté trpělivě čekali na šance k protiútokům. Ve 47. minutě Z. Tácha dopravil míček do sítě, jenže branka byla těsně předtím posunutá a gól tak neplatil. Hostům se trpělivost vyplatila v 52. minutě, kdy se dostali do rychlého přečíslení a vyrovnali. Utkání tak směřovalo k dramatickému závěru. V 56. minutě si domácí vykoledovali soupeřův faul, v poskytnuté výhodě si na vhodný okamžik ke střele od modré počkal Z. Tácha, který využil toho, že Dobrovolný přes houštinu těl nic neviděl a míček tak skončil v síti. Závěr utkání pak domácí zvládli na jedničku. Nejenže ho převážně odehráli v útočném pásmu, navíc se do samostatného nájezdu dostal Bartizal a přesto, že ho Dobrovolný vytlačil do velkého úhlu, dokázal dostat míček do branky a vítězství domácích hokejbalistů tím definitivně zpečetil.