Čtvrtfinále play off Extraligy AHbK 2016/2017 - 2. utkání

25.03.2017 10:40 HBC PLAV - Flying Elephants

Výsledek 13 : 3
Třetiny 3:3 6:0 4:0
Střely na branku 51:22 (18:13;16:3;17:6) Zásahy brankářů 19:38 (10:15;3:10;6:13)

97 MAURER Ondřej   3 4 2 -

Ve druhém utkání čtvrtfinále play off Extraligy AHbK proti mužstvu Flying Elephants chtěli plavští potvrdit roli favorita a postoupit do semifinále.

První třetinu ale odehráli hodně lehkovážně. Hned na sklonku první minuty pustili za svá záda rychlíka Nešveru a ten bekhendovým blafákem otevřel skóre. Bleskovou odpověď si připravil M. Tácha, který do sítě dorazil Bártovu střelu a postaral se tak o vyrovnání. Když v 9. minutě narazil J. Tácha míček o betony soupeřova brankáře Ferdanovi, dostali se plavští do vedení. Stačila ale chvilka nepozornosti a z dorážky se prosadili i hostující Brejžek. Ještě v té samé minutě napřáhl na levém kruhu P. Lonsmín a domácí znovu vedli. V 17. minutě pak přišla kuriózní situace, kdy se Beneš snažil o rozehrávku, jenže míček promáchl a hosté tak k dalšímu vyrovnání přišli velmi lacino.

Ve druhé části plavští výrazně přidali, bez problémů přestáli oslabení a jen co se vyloučený Ferdan vrátil na hřiště, unikla dvojice M. Tácha - Maurer a M. Tácha měl před prázdnou brankou lehkou úlohu. Domácí měli i nadále převahu, na další gól jsme si ale museli počkat až do 32. minuty. To se v přesilové hře bekhendem z otočky trefil pod horní tyčku J. Tácha. O dvě minuty později napřáhl Bárta a jeho projektil skončil v levém horním růžku Havlovy branky. Ve 36. minutě plavští dobře zakombinovali a Z. Tácha zvýšil na 7:3. Z. Tácha se trefil i ve svém dalším střídání, tentokrát přetavil v gól přihrávku J. Táchy zpoza branky. Poslední slovo druhé části patřilo Pávkovi, který prošel soupeřovou obranou jako nůž máslem a tváří v tvář Havlovi nezaváhal.

I závěrečná část patřila domácím. Ve 46. minutě zakulatil skóre na desítku Bárta, po něm se v 50. minutě prosadil J. Tácha a v 54. minutě zakončoval další kombinační akci dvanáctým gólem domácích M. Tácha. Konečnou podobu skóre pak po akci celé plavské první řady stanovil P. Lonsmín. Plavští tak zvítězili 13:3 a postupují do semifinále. Na svého soupeře si za předpokladu, že postoupí Čejkovice a Long Cash, budou muset týden počkat, neboť Hurican ve druhém utkání zvítězil nad Včelnou a vyrovnal stav této čtvrtfinálové série na 1:1. O postupujícím rozhodne až třetí rozhodující utkání, které se uskuteční příští sobotu.