59. Ferdan Z. Tácha, Machálek 11:6 Přesilovka

5 MACHÁLEK David 1 3 3   - 97 MAURER Ondřej 1 2 2
14 FERDAN Jiří 2 2 3   - B BARTIZAL Martin 3   3
18 LONSMÍN Pavel 1   1 TS -
19 PÁVEK Karel   2 1   -

V posledním kole základní části nastoupili plavští hokejbalisté proti Včelné. Protože ani jednomu ze soupeřů už o nic nešlo, hrál se poněkud bezstarostný hokejbal a podle toho také vypadá výsledek.

Úvod utkání patřil domácím, hosté ale celkem dobře bránili a za svými zády měli navíc pozorného brankáře. Ten dokázal odolávat až do 10. minuty, kdy jej přesnou střelou od modré překonal Machálek. Hosté se soustředili hlavně na rychlé brejky, jeden z nich jim vyšel ve 12. minutě. O tři minuty později pak plavští dobře zakombinovali a na konci akce našel skulinku mezi betony hostujícího brankáře Z. Tácha.

Hned v první minutě druhé části vyšel hostům další brejk, ze kterého V. Šálek vyrovnal. Rychlou odpověď si z prostoru mezi kruhy připravil Bartizal a když se o dvě minuty později trefil i J. Tácha, vedli domácí 4:2. O tři minuty později to ale bylo zase pouze o gól poté, co za Benešova záda zapadla tečovaná střela. Dvoubrankové vedení vrátil domácím Ferdan, který zachytil soupeřovo vyhození a poté propálil vše, co mu stálo v cestě.

Další góly začaly padat až v závěrečné třetině. Hned v její první minutě se hosté znovu přiblížili na dostřel, nicméně domácí velmi rychle odpověděli, když se během jediné minuty dvakrát prosadil Bartizal. Velmi produktivní hosté pak z dalšího brejku ještě jednou po Jiříčkově precizním blafáku snížili, nicméně domácí už utkání kontolovali a po brankách P. Lonsmína, J. Tácha a Maurera vytáhli skóre až na 10:5. To ale stále nebylo všechno. V 57. minutě unikajícího Jiříčka zastavil nedovoleně P. Lonsmín a následovalo trestné střílení. To sice Beneš zlikvidoval, o chvilku později ale přece jen pošesté kapituloval. Poslední slovo pak patřilo Ferdanovi, který v přesilovce stanovil konečné skóre 11:6.