5 MACHÁLEK David   2 5 2 - 92 TÁCHA Zdeněk 1 1 0
8 TRNĚNÝ Tomáš 1 2 1   - 97 MAURER Ondřej 1 4 5 2
14 FERDAN Jiří 2 1 5   -
18 LONSMÍN Pavel     -2   -
19 PÁVEK Karel 1 1 1

V 15. kole Extraligy AHbK nastoupili plavští hokejbalisté proti Dynamu, a přestože byli jasnými papírovými favority, na vítězství se docela nadřeli.

Úvod utkání patřil domácím, nicméně Macháček v brance Dynama všechny střely, které na něj mířily, pochytal. V 6. minutě přišla plavská přesilovka, ta se ale domácím vůbec nevydařila. Na první branku jsme si tak museli počkat až do 11. minuty, kdy se před brankou dobře zorientoval M. Tácha a střelou pod horní tyčku otevřel skóre. Dalších branek jsme se v úvodní části nedočkali.

Branky začaly padat až po změně stran. Hned v úvodní minutě domácí obrana propadla a hosté se po rychlém protiútoku trefili přesně do pravého horního růžku Benešovy branky. Jejich radost měla ale pouze jepičí život. O minutu později domácí konečně dobře zakombinovali a na konci akce se nadvakrát prosadil M. Tácha. Ve 25. minutě využil přesilovku přesnou přízemní střelou od modré Pávek a o dvě minuty později završil hattrick M. Tácha. Vypadalo to, že domácí odpor soupeře zlomili, nicméně opak byl pravdou. Hned o minutu později se Dynamu povedl další rychlý protiútok zakončený milimetrově přesnou střelou pod Benešovu vyrážečku. A když se ve 35. minutě odrazila přihrávka před plavskou branku od Ferdana za Benešova záda, bylo to rázem opět pouze o gól. Plavští se sice snažili, jejich hře ale scházela lehkost i přesnost, spoustu střel navíc zblokovali dobře bránící hostující hráči, a když už nějaký míček prošel, zastavil jej pozorný brankář Macháček.

Zlom nakonec přišel v úvodu závěrečné třetiny. V její první minutě se prosadil Ferdan, o minutu později se trefil i Z. Tácha a v té samé minutě přidal další gól Trněný, před nímž se soupeřova rozestoupila a Trněný tak běžel rovnou za nosem jako Forrest Gump a svůj výpad zakončil přesnou střelou nad Macháčkovu vyrážečku. Tyto tři rychlé góly houževnatý odpor Dynama přece jen zlomily. Ve 46. minutě se po rychlém přechodu středního pásma do šance dostal J. Tácha a bylo to 8:3. O minutu později ale při rozehrávce zaváhal Beneš, míček, který měl z jeho hole směřovat za branku totiž trefil její konstrukci a nastalého zmatku využili hosté ke vstřelení svého čtvrtého gólu. V tu chvíli už ale domácí utkání kontrolovali. O dvě minuty později zakombinoval Ferdan s Maurerem a byl z toho devátý gól v hostující síti. Poslední branky jsme se dočkali v 58. minutě, kdy se ve skrumáži před brankou nejlépe zorientoval Maurer, který milimetrově přesnou střelou do pravého horního růžku stanovil konečné skóre 10:4.