Extraliga AHbK 2016/2017 - 14. kolo

28.01.2017 10:20 HBC PLAV - SK Dobrá Voda

Výsledek 9 : 0
Třetiny 4:0 1:0 4:0
Střely na branku 44:28 (14:10;12:9;18:9) Zásahy brankářů 28:35 (10:10;9:11;9:14)

B KOPIC Petr 1 2 5   -

Po týdenní pauze způsobené tím, že se minulý soupeř KN Interiery k utkání nedostavil, nastoupili plavští hokejbalisté k dalšímu utkání proti Dobré Vodě.

Do první šance se po pěkném Maurerově pasu dostal M. Tácha, na Schmieda v brance Dobré Vody ale nevyzrál. Další dvě šance už změnu skóre přinesly. Ve 4. minutě vyslal přihrávkou o mantinel Kopic do sóla Z. Táchu a ten otevřel skóre. O minutu později narýsoval další ukázkový pas Trněný na J. Táchu a ten zvýšil na 2:0. Poté několikrát zazlobili i hosté, nicméně ve 14. minutě předvedl důraz na brankovišti Ferdan a zvýšil na 3:0. O dvě minuty později se domácím povedl další rychlý přechod středního pásma, z čehož profitoval čtvrtým plavským gólem Trněný.

Ve druhé třetině se na hřišti začalo trochu jiskřit. Hosté, kteří rychlosti domácích nestíhali, předvedli několik ukázkových "seker", domácí si to nenechali líbit a tak se začalo i vylučovat. Přes řadu šancí na obou stranách jsme viděli jediný gól, o který se postaral Maurer, který z prostoru mezi kruhy zamířil přesně do levého horního růžku Schmiedovy branky.

V závěrečné části se hra uklidnila. Daleko více ze hry opět měli domácí a výsledkem jejich náporu byly další 4 branky v hostující síti. Ve 42. minutě se od modré trefil Trněný, v 54. minutě si na zadovku J. Táchy naběhl Kopic a trefil mezeru mezi Schmiedovými betony. Další dvě branky pak padly v samotném závěru. Nejprve si na Ferdanovu přihrávku mezi kruhy naběhl Maurer a v poslední minutě se v přesilovce od modré trefil i Machálek. Plavští tak zvítězili 9:0 a brankář Pivec, který tentokrát nastoupil v plavské brance, se tak může radovat z vychytané nuly.