Finále play off Extraligy AHbK 2016/2017 - 3. utkání

29.04.2017 10:40 HBC PLAV - HC Čejkovice

Výsledek 3 : 2
  po prodloužení
Třetiny 1:0 1:1 0:1
Prodloužení 1:0
Střely na branku 27:25 (9:7;7:7;10:11;1:0) Zásahy brankářů 23:24 (7:8;6:610:10;0:0)

73 LONSMÍN Tomáš     0 2

Třetí rozhodující finálový duel nabídl opět hokejbal nejvyšší kvality a utkání, které rozhodně nebylo pro slabé povahy, přineslo plavským hokejbalistům první mistrovský titul v historii klubu.

V úvodu utkání bylo zřejmé, že ani jedno mužstvo nebude chtít udělat chybu a tak se začalo celkem opatrně. První šanci si vytvořili v 5. minutě domácí, a protože ji hosté uhasili úmyslným posunutím branky, přišlo první vyloučení. Plavští ovšem s přesilovkou příliš dobře nenaložili. Plavští byli mírně iniciativnější a ve druhé polovině úvodní třetiny si vypracovali několik šancí. Bárta ani M. Tácha ještě neuspěli, ale v 17. minutě se k dorážce střely M. Táchy dostal Trněný a prakticky z nulového úhlu dokázal procpat míček do sítě.

Na začátku druhé části odešel na trestnou lavici Pávek, hosté přesilovku využili a bylo vyrovnáno. Obě mužstva i nadále výborně bránila, přesto se ve 28. minutě do útočného pásma prodral M. Tácha a svůj útočný výpad zakončil přesnou střelou mezi betony brankáře Miklíka. Protože jsme se další branky nedočkali, vedli po dvou třetinách domácí 2:1.

Úvod závěrečné části se nesl ve znamení velkého náporu Čejkovic. Na trestné lavici totiž seděl T. Lonsmín, a Beneš v plavské brance se tak měl co otáčet. Připsal si několik velmi těžkých zákroků a zejména jemu mohli domácí vděčit za to, že stále vedli. Vedení jim vydrželo do 49. minuty, kdy hosté na brankovišti předvedli patřičný důraz a vyrovnali. Závěrečná desetiminutovka pak zase patřila domácím. Hosté totiž několikrát faulovali, což odnesl rozseknutým rtem M. Tácha. A když pak v předposlední minutě sebral jeden z hostujících hráčů míček ze země rukou a zahodil jej, byla plavská přesilovka o další dvě minuty prodloužena. K dorážce před brankou se prodral Maurer, v tísni ale míček do sítě zamést nedokázal. V posledních vteřinách byl pak na konci kombinační akce Bárta, ve vyložené pozici ale mířil příliš vysoko.

Utkání tak dospělo do prodloužení. To ale nemělo dlouhého trvání. Plavští totiž pokračovali v přesilovce a hned po necelé minutě odstartoval obrovskou vlnu radosti a euforie Machálek, jehož střela od modré proletěla klubkem hráčů před brankou a zastavila se až v síti.