14 FERDAN Jiří     0   - 97 MAURER Ondřej     0
18 LONSMÍN Pavel     0   - 7 BARTIZAL Martin     0
19 PÁVEK Karel     1 2 -
73 LONSMÍN Tomáš     1

Úvodní utkání finále play off Extraligy AHbK, které se hrálo v Čejkovicích, přineslo výborný hokejbal, který nakonec rozhodl jediný gól.

Úvod utkání přinesl poměrně opatrný hokejbal. Ani jedno z mužstev nechtělo udělat chybu, která by poslala soupeře do vedení. O něco aktivnější přece jen byli plavští hokejbalisté, kteří si hned v úvodních minutách vykoledovali dva čejkovické fauly. V přesilovce pak mnoho nechybělo, aby se k dorážce před okrytou brankou prodral M. Tácha, domácí ale včas odpálili míček do bezpečí. Gólu jsme se dočkali ve 14. minutě, kdy se při hře třech proti třem uvolnil Z. Tácha a pohotovu střelou zamířil do levého horního růžku čejkovické branky. V tu chvíli asi nikdo netušil, že se bude jednat o jedinou branku, která v utkání padne.

Zatímco první část vyzněla lépe pro plavské hokejbalisty, druhá třetína probíhala převážně v režii domácích. Ti plavské hráče sevřeli v jejich obranném pásmu, Beneš v plavské brance byl ale neprůstřelný. Beneš se zaskvěl zejména při vyložené šanci, při které už domácí fanoušci zvedali ruce nad hlavy. V závěru třetiny pak o sobě dali několikrát vědět i plavští, nicméně skóre zůstávalo nezměněné.

V závěrečné části plavští pečlivě hlídali své těsné vedení, a to navíc několikrát mohli navýšit. V několika šancích se totiž zjevil hbitý M. Tácha, skórovat mu ale nebylo souzeno. V 52. minutě M. Tácha přece jen skóroval, jenže rozhodčí těsně před tím ztratili míček z dohledu a přerušili hru, takže gól neplatil. Domácí přiložili pod kotel v 56. minutě, kdy si před Benešem vytvořili závar, jehož vyústěním byla celkem slušná šarvátka a tři vyloučení hráči na každé straně. V závěru utkání to pak čejkovičtí zkusili bez brankáře, nicméně plavští odolali a ujali se tak v sérii hrané na dvě vítězná utkání vedení 1:0.