Extraliga AHbK 2016/2017 - 8. kolo

12.11.2016 10:20 HBC PLAV - Flying Elephants

Výsledek 18 : 1
Třetiny 5:0 8:0 5:1
Střely na branku 71:24 (29:6;19:10;23:8) Zásahy brankářů 53:23 (6:24;10:11;7:18)

19 PÁVEK Karel 1 4 8   -

V 8. kole Extraligy nastoupili plavští hokejbalisté proti mužstvu Flying Elephants a v utkání rozpoutali neuvěřitelné střelecké manévry.

První zákrok si sice připsal domácí brankář Beneš, jinak první třetina ale probíhala podle plavských not. Ti v první části vyslali na hostujícího brankáře Havla neuvěřitelných 29 střel, a přestože hostující brankář chvílemi doslova čaroval a připsal si několik zázračných zákroků, útočnou lavinu domácích zastavit nemohl. V 7. minutě otevřel skóre v přesilovce z dorážky Machálkovy střely Ferdan, ve 12. minutě zamířil přesně J. Tácha, poté se dvakrát trefil M. Tácha a účet úvodní části uzavřel v její poslední minutě Z. Tácha.

Ve druhé části byli plavští v koncovce efektivnější než ve třetině úvodní, a tak skóre narůstalo doslova geometrickou řadou. Ve 22. minutě zakončil obléhání hostující branky M. Tácha a završil tak hattrick. Další branky na sebe nenechaly dlouho čekat. Postupně se prosadil Ferdan, J. Tácha, M. Tácha a ve 29. minutě zakulatil skóre na desítku Z. Tácha. Tentýž hráč přidal ve 33. minutě i jedenáctý plavský gól, po něm se do horního růžku hostující branky trefil P. Lonsmín  a účet druhé části uzavřel svým pátým gólem M. Tácha. Nutno říct, že plavští při ofenzivních manévrech občas zapomínali na zadní vrátka, takže i hosté měli z protiútoků řadu šancí. Nejnezbezpečnější z hostů byl Nešvera, který několikrát zakončoval téměř do prázdné branky, nicméně Beneš se vždy nějakým způsobem dokázal natáhnout a všechny střely zlikvidoval.

I závěrečná část připomínala nácvik útočných kombinací plavských hokejbalistů. Ti v této třetině přidali dalších 5 branek a postupně se do střelecké listiny zapsali všichni domácí hráči. Účet této části otevřel tečí Lonsmínovy střely Z. Tácha, poté se prosadil Machálek a hned o minutu později se do střelecké listiny zapsal i Maurer. V 54. minutě se čestného gólu dočkali i hosté, nicméně závěr patřil opět domácím. V 59. minutě se podruhé v utkání prosadil pěknou střelou Maurer a dvě vteřiny před koncem se své branky dočkal i domácí kapitán Pávek. Utkání tak skončilo vysokým skóre 18:1. Plavští navíc stanovili svůj rekord v počtu střel. Na hostujícího brankáře Havla jich totiž během utkání vyslali neuvěřitelný počet 71.