20 KOPIC Petr 1 3 6 - A TÁCHA Matěj 6 1 8
88 STEHLÍK František   1 3   - A MAURER Ondřej 1 5
93 TÁCHA Pavel   5 8
A LONSMÍN Tomáš 1 1 1

K prvnímu utkání čtvrtfinále play off 1. ligy AHbK nastoupili hokejbalisté plavského "béčka" ve Velešíně proti domácím Termitům. Jejich prořídlé řady doplnily 3 posily z "A" mužstva. Ve Velešíně jsme byli svědky svižného utkání, ve kterém se hra přerušovala prakticky pouze po zásazích brankářů nebo po vstřelené brance.

Úvod utkání vyšel lépe domácím Termitům. Ti se už ve 2. minutě dostali do vedení poté, co zachytili ve středním pásmu plavskou přihrávku a z rychlého protiútoku zamířili přesně pod horní tyčku Pivcovy branky. Hosté se tímto úvodem nenechali vyvést z míry a postupem času začali tempo utkání udávat oni. Dlouho ovšem naráželi na pozornou obranu domácích, která měla za svými zády výborného brankáře. Jeho kouzlo odčaroval až 5 sekund před koncem úvodní části úspěšnou dorážkou Maurerovy střely Kopic.

Druhá část vyzněla jednoznačně ve prospěch plavských hokejbalistů. Ve 22. minutě našel Kopic před prázdnou brankou M. Táchu a ten načal své velkolepé představení. O dvě minuty později jej mezi kruhy našla přihrávka P. Táchy a M. Tácha našel skulinku mezi betony domácího brankáře. No a o další tři minuty později završil M. Tácha čistý hattrick poté, co jej kolmicí středem hřiště do sóla vyslala Kopic a M. Tácha svůj nájezd zakončil střelou do pravého horního růžku velešínské branky. Na další branky jsme si museli počkat až do závěru třetiny. Nejprve se počtvrté v této části trefil M. Tácha a vzápětí se domácí obrana rozestoupila před T. Lonsmínem, který svou šancí nepohrdl.

Do závěrečné části domácí vyměnili brankáře, plavští ovšem byli při chuti, což ve 42. minutě ukázal Bartizal. Ve 45. minutě se ujala i Urbánkova střela od modré a plavští vedli už 8:1. Poté o sobě dali vědět i domácí, kteří se v závěrečné části dostali do řady vyložených šancí, na výborného Pivce v plavské brance ale ani jednou nevyzráli. Gólů jsme se tak opět dočkali na straně druhé a nepostaral se o ně nikdo jiný, než střelecky disponovaný M. Tácha, který dvakrát do sítě dorazil Bartizalovu střelu. Plavští tak zvítězili 10:1 a v sérii hrané na dvě vítězná utkání se ujali vedení 1:0.