I. liga AHbK 2016/2017 - 18. kolo

04.03.2017 09:00 HBC PLAV "B" - Cardiax

Výsledek 5 : 1
Třetiny 1:0 3:0 1:1
Střely na branku 43:22 (17:5;14:6;12:11) Zásahy brankářů 21:38 (5:16;6:11;10:11)

93 TÁCHA Pavek   1 2   -

V posledním kole základní části nastoupili hokejbalisté plavského "béčka" proti mužstvu Cardiax a v případě vítězství a zároveň porážky Libníče mohli pomýšlet na druhou příčku.

To, že plavští nebudou chtít ponechat nic náhodě, bylo zřejmé do úvodního buly. Domácí byli aktivnější a hostující brankář Vincenz si na rozdíl od domácího Pivce na nedostatek práce rozhodně stěžovat nemohl. V první části jsme se nakonec dočkali jediné branky, o kterou se ve 12. minutě postaral Novotný, který po Bartizalově vyhraném vhazování zamířil přesně pod Vincenzovu vyrážečku a mohl se radovat ze své dvousté branky v kariéře.

I ve druhé části udávali tempo hry domácí. Ve 24. minutě uvolnil Kopic Bartizala a ten si tváří v tvář brankáři věděl rady. O minutu později si D. Stehlík narazil míček s Urbánkem a výsledkem byl pěkný gól v hostující síti. D. Stehlík byl i autorem čtvrté branky domácí a opět to byla branka velice pěkná poté, co zakončoval do prázdné branky po nezištné Urbánkově přihrávce.

V závěrečné části o sobě dali vědět i hosté a po sérii zmatků v domácím obranném pásmu se dočkali své branky. Domácí nechtěli ponechat nic náhodě a o tři minuty později předvedli pěknou akci, na jejímž konci stál Bartizal, který zakončoval do prázdné branky. A protože žádný další míček si už do sítě cestu nenašel, byla to zároveň branka poslední. Utkání tak skončilo výsledkem 5:1.