I. liga AHbK 2016/2017 - 17. kolo

26.02.2017 09:00 Lafeta 1985 - HBC PLAV "B"

Výsledek 2 : 8
Třetiny 0:4 2:1 0:3
Střely na branku 21:59 (10:17;6:19;5:23) Zásahy brankářů 51:19 (13:10;18:4;20:5)

93 TÁCHA Pavel     2

Za asistence televizní kamery z webového portálu www.pomalsi.cz nastoupili hokejbalisté plavského "béčka" proti Lafetě.

Lafeta nastoupila ve značně nekompletním složení a utkání začala dost odevzdaně. A protože se plavští její hře rychle přizpůsobili, hrál se hodně ospalý hokejbal ve vycházkovém tempu. I v tomto tempu si plavští vypracovali několik šancí a poměrně rychle si vybudovali tříbrankový náskok. Skóre otevřel v 6. minutě Kocourek, který pohotově dorazil Novotného střelu odraženou od zadního mantinelu. O minutu později v rohu útočného pásma vybojoval míček Vazda a střelou z úhlu prostřelil brankáře Vobra. Vazda byl autorem i třetí branky v 9. minutě, kdy do odkryté branky zakončil kombinační akci druhé plavské řady. Poté se probudili i domácí, vypracovali si dvě obrovské šance, nicméně skórovat se jim nepodařilo. To se ve 13. minutě povedlo na druhé straně Bártovi, který si naběhl na Kocourkovu přihrávku zpoza branky a zamířil přesně do levého horního růžku Vobrovy branky.

Ani ve druhé části se tempo utkání nijak nezvedlo. Ve 25. minutě se z levého kruhu střelou k bližší tyčce prosadil Novotný a plavští vedli 5:0. Ve 29. minutě ale Novotný nastřelil bránícího hráče, z toho rezultoval rychlý brejk a gól v Pivcově síti. Než se plavští vzpamatovali, bylo to už pouze o tři branky poté, co Lafeta před Pivcem předvedla pařičný důraz a dotlačila míček do sítě.

Závěrečnou část začali plavští hokejbalisté přesilovou hrou a tu po dlouhém obléhání soupeřovy branky po Bártově "plachtící" střele nakonec využili. O tři minuty později se po Bártově vyhraném vhazování do míčku opřel Novotný a jeho dělovka se zastavila až v síti. Ve 48. minutě se střelou z pravého křídla prosadil Kocourek a plavští vedli 8:2. Protože Lafetě pomalu docházely síly, hrálo se i nadále hlavně v jejím obranném pásmu. Přestože jsme viděli řadu šancí, dalšího gólu jsme se už nedočkali, takže utkání skončilo výsledkem 2:8.