Semifinále play off. ligy AHbK 2016/2017 - 2. utkání

08.04.2017 09:00 HBC PLAV "B" - HC Libníč Minions

Výsledek 4 : 2
Třetiny 1:0 0:0 3:2
Střely na branku 45:33 (11:10;18:11;16:12) Zásahy brankářů 31:41 (10:10;11:18;10:13)

88 STEHLÍK František   3 2   -

V odvetném utkání semifinále play off 1. ligy AHbK proti Libníči se plavští potýkali s řadou absencí. Pracovní povinnosti nepustili do utkání Vazdu, nastoupit nemohl ani Urbánek, který je ve Francii, ani Kocourek, který je v pracovní neschopnosti. Se sebezapřením navíc nastoupili Novotný s horečkou a Kopic s nespecifikovaným zraněním v horní polovině těla. S nespecifikovaným zraněním pro změnu v dolní polovině těla pak utkání pouze na střídačce sledoval další zraněný hráč P. Tácha.

Značně zdecimovanou plavskou sestavu tak doplnili 3 útočníci z "A" mužstva Zdeněk, Jan a Matěj Táchovi. A byli to právě J. a M. Táchovi, kteří měli první velké šance v utkání. Hostující brankář Hembera ale odolal stejně jako na druhé straně Pivec při několika šancích hokejbalistů z Libníče. Dá se říct, že první třetina byla poměrně vyrovnaná a nakonec v ní padl jediný gól, o který se ve 14. minutě postaral Bartizal, jenž propálil míček mezi betony hostujícího brankáře.

Ve druhé třetině jsme branku neviděli, to ale neznamená, že by se na hřišti nic nedělo. Hrálo se ve více než slušném tempu, obě mužstva pozorně bránila, ale i tak bylo k vidění několik šancí na obou stranách. O něco nebezpečnější byli plavští, nicméně skóre zůstalo nezměněno.

Góly začaly padat až v závěrečné části. Ve 43. minutě z levého křídla vypálil M. Tácha a trefil se přesně do levého horního růžku Hemberovy branky. O dvě minuty později se prosadil znovu M. Tácha a plavští vedli 3:0. Hosté se ale nehodlali jen tak vzdát a velmi rychle snížili na 3:1 poté, co plavská obrana nedokázala zavřít osu hřiště. Klid na plavské hole přinesl v 54. minutě J. Tácha, který při přesilovce zůstal před soupeřovou brankou úplně osamocen a svou šancí nepohrdl. Hosté ale bojovali dál a v 58. minutě tečovanou střelou snížili znovu na dvoubrankový rozdíl. Závěr byl pak poněkud nervózní a přinesl několik vyloučení, nicméně plavští si vybojované vítězství vzít nenechali a mohou se radovat z postupu do finále.