20 KOPIC Petr 2 5 - 76 VAZDA Radek   1
48 STEHLÍK David 0 - A MAURER Ondřej 3 2 5
88 STEHLÍK František     0 4 - A BÁRTA Jan 2 2 4
93 TÁCHA Pavel     -1   -

Za horkého téměř letního odpoledne nastoupili hokejbalisté plavského "béčka" k prvnímu semifinálovému utkání. Na Dobré Vodě se střetli s Libničí, tedy s mužstvem, se kterým v základní části nezískali ani bod.

Utkání začalo poměrně divoce. Hned v1. minutě se do sóla dostal domácí Rachouch, ale neuspěl a stejně si vzápětí na druhé straně počínal i Bartizal. V 5. minutě odešel na trestnou lavici F. Stehlík, a přestože se plavští dlouho úspěšně bránili, nakonec domácí skórovali, když využili toho, že plavští nedokázali vyhodit míček ze svého obranného pásma. F. Stehlík vzápětí putoval na trestnou lavici znovu a domácí i tuto přesilovku využili. Poté dostali výhodu jednoho muže v poli i hosté. Přestože brankáře Hemberu ostřelovali jak u Verdunu, skórovat se jim nepodařilo. První třetina tak skončila výsledkem 2:0.

Hned v úvodní minutě druhé části se uvolnil Radouch, přesnou přihrávkou našel před brankou svého spoluhráče a Libníč vedla 3:0. Poté začali zlobit i plavští. Několik nadějných příležitostí sice nejprve nevyužili, ale ve 29. minutě se už po akci hbitého Bárty radovali. Ve 36. minutě se po pravé straně prosmýkl Maurer, našel skulinku mezi betony domácího brankáře a rázem to bylo pouze o gól. A to nebylo zdaleka všechno. V poslední minutě druhé části přihrál Maurer na volej Urbánkovi, ten propálil brankáře Hemberu potřetí a postaral se tak o vyrovnání.

V závěrečné části jsme tak prakticky začínali od nuly. Ve 42. minutě vyhrál Bartizal buly, Kopic okamžitě nabil Maurerovi a ten nádhernou střelou vymetl pravý horní růžek domácí branky. Obrat byl tak dokonán. Domácí byli z vývoje utkání poněkud zaskočeni a příliš nebezpečných situací si vypracovat nedokázali. V 54. minutě navíc hostům vyšel rychlý protiútok, na jehož konci sice Bárta míček úplně ideálně netrefil, ten ale přesto doplachtil pod horní tyčku domácí branky a hosté vedli 5:3. V 57. minutě se pak potřetí v utkání prosadil Maurer, tentokrát se trefil po Bártově vyhraném vhazování. Závěr utkání si už plavští bez problémů pohlídali a ujali se tak v sérii hrané na dvě vítězná utkání vedení 1:0.