I. liga AHbK 2016/2017 - 14. kolo

28.01.2017 09:00 HBC PLAV "B" - Perla

Výsledek 7 : 1
Třetiny 2:1 3:0 2:0
Střely na branku 50:19 (17:3;18:6;15:10) Zásahy brankářů 18:43 (2:15;6:15;10:13)

A TÁCHA Matěj 1 1 4   -

Ve 14. kole 1. ligy AHbK nastoupili hokejbalisté plavského "béčka" proti Perle.

V první třetině se hrálo prakticky na jednu branku. Plavští si vytvořili téměř permanentní tlak, nicméně na skóre se to příliš neprojevovalo, neboť v brance Perly neskutečně čaroval hostující brankář. Překonat jej dokázaly pouze dvě posily z "A" mužstva M. Tácha a Maurer ve 4. a 12. minutě poté, co se oba trefili z prostoru mezi kruhy. Hostům se podařilo snížit ve 13. minutě, když po nenápadné akci ještě nenápadnější střelou překvapil promrzlého Pivce hostující útočník R. Postl.

I ve druhé třetině jsme viděli podobný obrázek jako ve třetině úvodní. Hosté s výborným brankářem úporně bránili a domácí se dlouho nemohli prosadit. Na rozdíl od úvodní části se ale po několika střelách mohl na provozní teplotu zahřát i Pivec v plavské brance. Hosté dokázali odolávat do 32. minuty, kdy z kruhu vypálil Kopic, Urbánek z první dorážky ještě neuspěl, ale F. Stehlík přece jen dotlačil míček do branky. O minutu později se od mantinelu uvolnil Kocourek a domácí vedli 4:1. Ve 37. minutě se pohotovou střelou z otočky prosadil znovu Kocourek a zvýšil tak na 5:1.

V úvodu závěrečné části vyrobili domácí několik chyb, hosté je ale potrestat nedokázali. Postupem času opět převzali iniciativu domácí, kteří přidali další dvě branky. O první se ve 43. minutě postaral Vazda, který se neunáhlil, počkal na reakci brankáře a poté poslal míček do odkryté branky. Druhý gól pak vstřelil ve 48. minutě po Vazdově vyhraném vhazování F. Stehlík. A protože už žádná další šance gólem neskončila, byl to zároveň gól poslední. Domácí tak zvítězili 7:1.