20 KOPIC Petr 1 1 1 - 76 VAZDA Radek 3 3 4
48 STEHLÍK David   1 3   - A TÁCHA Matěj 1 3 3
88 STEHLÍK František     4 4 -
93 TÁCHA Pavel     1   -
A PÁVEK Karel   1 1   -

K prvnímu utkání roku 2017 nastoupili hokejbalisté plavského "béčka" proti důrazné Dřítni a sehráli s ní opticky vyrovnaný souboj, ve kterém ale plavští svému soupeři dali lekci z produktivity.

Úvodní střídání patřilo hostujícím hokejbalistům, ale ve 2. minutě vyšel domácím brejk, ze kterého otevřel skóre Vazda. V 6. minutě se mezi kruhy nejlépe zorientoval M. Tácha a bylo to 2:0. Poté se plavští několikrát dostali do hluboké defenzívy, silově hrající hosté se ale prosadit nedokázali, což měla na svědomí pozorná plavská obrana i výborný brankář Pivec. Ve 14. minutě pak unikajícího M. Táchu nevybíravě sestřelil Šperl a domácí hráli přesilovku, ve které nebezpečně pálili Kopic a P. Tácha. Přestože hostující brankář nepůsobil zrovna nejjistěji, dokázal těmto střelám odolat. Domácí se dočkali až těsně po skončení přesilovky, kdy se jim podařil další brejk, ze kterého Vazda nezaváhal.

Druhou třetinu začali hosté chybou v rozehrávce, kterou pohotově potrestal Kocourek a domácí vedli už 4:0. V polovině utkání přišli plavští o dva obránce. Nejprve si totiž poranil lýtkový sval D. Stehlík a krátce po něm si po špatném došlápnutí přivodil škaredý výron v kotníku P. Tácha. Domácí sestavu rychle doplnili o Pávka, i tak ale museli v utkání pokračovat pouze se třemi obránci. To jim ale pranic nevadilo. Ve 35. minutě Pávek uvolnil Kopice a ten vstřelil svůj pětistý gól v kariéře. V závěru třetiny pak ještě šikovně zakombinoval M. Tácha s Vazdou a Vazda završil hattrick.

V závěrečné části se domácí nikam nehnali a hlídali si svůj šestigólový náskok. Hosté se sice snažili s výsledkem ještě něco udělat, ale Pivec v plavské brance byl bezchybný. V 50. minutě hráli plavští přesilovou hru, ve které se trefil Kocourek a zvýšil na 7:0. Hosté se ke slovu dostali v 53. minutě, kdy plavští nedokázali odklidit míček z předbrankového prostoru, což hosté potrestali. Dalšího zdramatizování jsme se ale nedočkali a plavští tak utkání dovedli do vítězného konce.