I. liga AHbK 2016/2017 - 11. kolo

04.12.2016 13:00 HC Čejkovice "B" - HBC PLAV "B"

Výsledek 5 : 7
Třetiny 1:2 2:2 2:3
Střely na branku 37:32 (16:12;10:10;11:10) Zásahy brankářů 25:32 (10:15;8:8;7:9)

A LONSMÍN Tomáš   2 2   -

K poslednímu utkání roku 2016 nastoupili hokejbalisté plavkého "béčka" proti největšímu favoritovi I. ligy "B" mužstvu Čejkovic.

Hned v 1. minutě první řada domácích roztočila svůj pověstný kolotoč a přestože první tři šance Pivec zlikvidoval, na čtvrtou střelu nestačil a plavští tak velmi rychle prohrávali. Vyrovnání ale přišlo velmi záhy, ve 4. minutě při signalizovaném vyloučení jednoho z domácích hráčů se před brankou prosadil Bárta a vyrovnal. V 8. minutě pak plavští velmi dobře sehráli přesilovku, na konci kombinace z levého kruhu vypálil Vazda a poslal hosty do vedení. A protože žádná další šance gólem neskončila, vedli po první třetině hosté 2:1.

Ve 22. minutě se po střele P. Táchy před brankou nejlépe zorientoval Bárta a zvýšil na 3:1 pro hosty. Domácí ale nechtěli zůstat pozadu a o dvě minuty po bleskové kombinační akci snížili. Zajímavý hokejbal pokračoval. O další čtyři minuty později se mezi kruhy ke střele protlačil Bárta a vrátil hostům dvoubrankové vedení. Nicméně domácí opět velmi rychle snížili poté, co si přihrávku před branku do své sítě srazil obránce F. Stehlík.

Do závěrečné části tak vstupovali s jednobrankovým náskokem hostující hokejbalisté. O ten ale záhy přišli, konkrétně ve 45. minutě, kdy domácí opět velmi dobře zakombinovali a vyrovnali. Kdo čekal, že domácí dokonají obrat, byl asi překvapen. V 51. minutě totiž Urbánek uvolnil Vazdu a ten křížnou střelou vrátil vedení na stranu plavských hokejbalistů. Vzápětí dostali hosté k dispozici výhodu přesilové hry. Tu sice nevyužili, ale těsně po návratu vyloučeného domácího hráče přece jen zamířil přesně Bartizal a bylo to 4:6. Domácí se samozřejmě nehodlali vzdát, jejich nápor ale necelé dvě minuty před koncem utnul Bártův brejk. Domácí sice vzápětí ještě snížili, zbytek utkání ale hosté zvládli a připravili tak čejkovickým hokejbalistům první porážku v sezóně.