I. liga AHbK 2016/2017 - 8. kolo

12.11.2016 09:00 HBC PLAV "B" - Lafeta 1985

Výsledek 6 : 3
Třetiny 3:2 1:0 2:1
Střely na branku 44:31 (13:11;14:13;17:7) Zásahy brankářů 28:38 (9:10;13:13;6:15)

93 TÁCHA Pavel     0   -

V 8. kole I. ligy AHbK nastoupili plavští hokejbalisté proti Lafetě a do utkání vstupovali s cílem ukončit sérii dvou porážek.

Tento cíl také začali od úvodních minut plnit. Už ve 3. minutě totiž Kopic dlouhým pasem vysunul Urbánka a ten se tváří v tvář Vobrovi nemýlil. Ve 12. minutě sevřeli domácí svého soupeře v jeho obranném pásmu a na konci zámku byl opět Urbánek, který zvýšil na 2:0. O minutu později hosté ze vzduchu zachytili Kopicovu rozehrávku a snížili, nicméně hned v další minutě se před brankou nejlépe zorientoval opět Urbánek a domácí vedli 3:1. V 16. minutě pak plavští ve svém obranném pásmu vyprodukovali sérii zbytečných chyb a hosté je za to okamžitě potrestali. První třetina tak skončila poměrně divokým skóre 3:2.

I ve druhé třetině byla k vidění spousta šancí na obou stranách. Protože ale oba brankáři chytali výborně a několikrát měli i potřebné štěstí, skóre se dlouho neměnilo. Ukazatelem skóre pohnul až ve 36. minutě F. Stehlík, který se ocitl sám před prázdnou brankou a bez problémů do ní uklidil přesnou Vazdovu přihrávku.

Ve 44. minutě se hosté opět přiblížili na dostřel jediné branky poté, co se Novákova střela překulila přes Pivcovu lapačku a domácí brankář si míček poté srazil sám za svá záda. Klid na plavské hole vrátil o dvě minuty později Bartizal, který se po pasu Z. Táchy dostal za záda hostující obrany a zamířil přesně mezi betony brankáře Vobra. Ve zbytku utkání domácí utkání víceméně kontrolovali a své vedení mohli několikrát navýšit. Leč nestalo se a tak to v závěru hosté zkusili bez brankáře. To se jim ale nevyplatilo, neboť F. Stehlík vysunul Urbánka a ten bez problémů dovezl míček do opuštěné hostující branky. Plavští tak nad Lafetou zvítězili 6:3.