30.10.2016 09:00 Termiti Velešín - HBC PLAV "B"

Výsledek 4 : 3
Poznámka po samostat. nájezdech Samostatné nájezdy 1:0
Třetiny 1:1 0:2 2:0
Střely na branku 35:29 (13:11;5:12;17:6) Zásahy brankářů 26:32 (10:12;10:5;6:15)

93 TÁCHA Pavel   1 -7   -

K utkání 6. kola 1. ligy AHbK odcestovali plavští hokejbalisté do Velešína, kde hráli naposled 31. ledna 2009.

Úvod utkání patřil domácím, kteří svůj počáteční nápor korunovali ve 4. minutě vedoucí brankou poté, co se domácí hráč natlačil mezi kruhy a zamířil přesně k levé tyčce Benešovy branky. Poté pozvolna začali přebírat iniciativu hosté z Plava. Ti několik nadějných příležitostí nejprve nevyužili, ale v 11. minutě se k dorážce střely P. Táchy dostal Bartizal a bylo vyrovnáno.

Ve druhé třetině udávali tempo hry převážně plavští hokejbalisté a ve 26. minutě se po zásluze dostali do vedení. Stalo se tak chviličku po skončení přesilovky, kdy se na brankovišti nejlépe zorientoval D. Stehlík. Hosté měli i nadále více ze hry, k čemuž přispěly i další 2 přesilové hry, které měli k dispozici. Tu druhou z nich po rychlé kombinaci střelou bez přípravy využil Bartizal. Stalo se tak pár vteřin před koncem druhé části, kterou tak vyhráli plavští 2:0.

V závěrečné části se začala karta obracet. Hned v první minutě zachytil Urbánkovu zadovku Sumerauer, vyrazil do rychlého protiútoku, po kterém vznikl před Benešem velký závar, z čehož nakonec vyplynul kontaktní gól Velešína. Domácí ožili a než se plavští stačili vzpamatovat, bylo vyrovnáno poté, co si plavští špatně rozebrali soupeře. V dalším průběhu jsme byli svědky několika vyloučení na obou stranách. Více šancí si vypracovali svým silovým hokejbalem domácí, kteří mohli v závěru strhnout vítězství na svou stranu, to by ale v přesilové hře museli trefit odkrytou část Benešovy branky. To se nestalo a utkání tak dospělo k samostatným nájezdům.

V nich dlouho kralovali brankáři a rozhodlo se až v páté sérii, kdy domácí vstřelili jediný gól a rozhodli tak o svém dvoubodovém vítězství, zatímco na plavské hokejbalisty zbyl bod jeden.