I. liga AHbK 2016/2017 - 5. kolo

23.10.2016 09:00 Perla - HBC PLAV "B"

Výsledek 1 : 7
Třetiny 0:2 0:3 1:2
Střely na branku 24:46 (8:14;10:14;6:18) Zásahy brankářů 39:23 (12:8;11:10;16:5)

93 TÁCHA Pavek     2   -

Ve studeném nedělním dopoledni vyrazili hokejbalisté plavského "béčka" do Čejkovic, kde se poprvé v historii utkali s Perlou.

Od úvodního buly byli plavští lepším mužstvem, dlouho je ale srážela řada nepřesností. A když už si vypracovali šanci, ztroskotali na velmi dobře chytajícím domácím brankáři. A protože i plavský brankář Pivec byl při několika šancích domácích bezchybný, zůstávalo skóre bezbrankové. První branky jsme se dočkali ve 12. minutě, kdy Kocourek zpoza branky našel Bartizala a ten otevřel skóre. O minutu později F. Stehlík nabil Kopicovi, ten od modré propálil vše, co mu stálo v cestě a hosté rázem vedli 2:0.

Druhá třetina probíhala podle podobného scénáře jako třetina úvodní. Hosté se tlačili do útoku, občas ale vyrobili hrubou chybu, po které se do šance dostali domácí. Pivec ale všechny domácí šance pochytal a v jednom případě mu pomohla i tyčka. Nicméně více šancí bylo k vidění na straně druhé. Ve 26. a 27. minutě dvakrát velmi dobře zakombinoval Vazda s Urbánkem a byly z toho dvě branky v domácí síti. Další hostující góly mohl přidat Kocourek, který si několikrát vylámal zuby na domácím brankáři. Přečíslení dvou hráčů na nikoho poté dvakrát zhatila Kocourkova nepřesná přihrávka na Bartizala. Na další gól jsme si tak museli počkat až do 39. minuty, kdy Vazda nejprve sice trefil pouze tyčku, v pokračující akci ale dostal šanci na reparát, ve kterém nedal domácímu brankáři šanci.

V závěrečné třetině pokračoval festival zahozených šancí plavských hokejbalistů. Do samostatného nájezdu se postupně dostali všichni plavští útočníci, vítězně z nich ale vždy vyšel domácí brankář. Skóre se pak změnilo až v 50. minutě, kdy svou střeleckou smůlu konečně prolomil Kocourek, který do sítě dorazil Novotného střelu. V 53. minutě se čestného úspěchu dočkali i domácí, kterým konečně vyšel jeden z útočných výpadů. Poslední slovo pak patřilo Urbánkovi, který zakončil další z řady samostatných nájezdů pěkným bekhendovým blafákem a stanovil tak konečné skóre 1:7.