60. J. Tácha Pávek, T. Lonsmín 4:1 Přesilovka, power-play

9 LONSMÍN Tomáš 1 1 1   - 99 TÁCHA Zdeněk     1
18 LONSMÍN Pavel 1   1   -
19 PÁVEK Karel   2 1 2 -
B NOVOTNÝ Jiří     0

K poslednímu utkání základní části nastoupili plavští hokejbalisté proti "B" mužstvu Čejkovic a k jistotě posunu na 3. příčku potřebovali zvítězit minimálně o 4 branky. V případě nižší výhry by jim k posunu na 3. místo pomohlo vítězství Nového Vráta nad Long Cashem.

Plavští začali doslova raketově. Už ve 12. sekundě zachytil soupeřovu rozehrávku J. Tácha a z prostoru mezi kruhy otevřel skóre. Domácí hokejbalisty rychlé vedení samozřejmě nabudilo, nicméně další branku nepřidali a tak se oklepali i hosté. Jejich průnik v 5. minutě musel za cenu faulu hasit Pávek, následné oslabení ale domácí ubránili s přehledem. V následujících minutách jsme viděli marné dobývání hostujícího obranného valu. Ten se domácím podařilo překonat až v 15. minutě, kdy se po Maurerově vyhraném vhazování trefil T. Lonsmín.

V závěrečných seukundách úvodní části zastavil Z. Táchu nedovoleně Válek, hned v první minutě druhé části hosté faulovali znovu, a tak domácí hráli dlouhou přesilovku, ve které sice soupeře svírali v jeho obranném pásmu, ale vyloženou šanci si nevypracovali. Po skončení přesilovky byl obraz hry stejný jako v úvodní třetině. Domácí byli aktivnější, jenže hosté k nim dokázali rychle přistupovat a do příliš mnoha šancí je nepouštěli. Plavským hráčům většinou nevycházela finální přihrávka, a když už jim vyšla, byl na místě brankář Šrámek, který zlikvidoval i tutovku Trněného. Hosté svůj obranný blok dokázali i hodně pružně vysunovat, po jednom takovém vysunutí ve 33. minutě obrali o míček J. Táchu a po rychlé kombinaci střelou z voleje překonali Beneše. V dalším průběhu druhé části jsme už žádnou velkou šanci neviděli, takže se celkem logicky nezměnilo ani skóre.

Obraz hry se nezměnil ani v závěrečné části. Domácí i nadále bušili do pozorné hostující defenzívy, přes kterou se do šancí prokousávali jen hodně těžko, takže na ukazateli skóre stále svítil stav 2:1. Až v 52. minutě prostřelil vše, co mu stálo v cestě P. Lonsmín a střelou, kterou možná ještě někdo lehce tečoval, zvýšil na 3:1. Plavští poté ještě zvýšili úsilí a hnali se za dalšími dvěma góly, které by je posunuli na 3. místo, nicméně hosté bránili více než pozorně. V čase 57:43 si plavští vzali oddechový čas a po něm se pustili do závěrečného náporu. Ten navíc umocnil soupeřův faul a také to, že plavští odvolali brankáře, takže hráli přesilovku pět na tři. Ve vyložené šanci už brankáře Šrámka překonal J. Tácha, ale jeden z hostujících obránců míček baseballově ze vzduchu odpálil z prázdné branky. Půl minuty před koncem se J. Tácha přece jenom prosadil, na další gól, který by znamenal kýžený čtyřbrankový rozdíl, už ale nebyl čas. Jak se ale o chvíli později ukázalo, honba za dalším gólem byla zbytečná, neboť Nové Vráto v dalším utkání zvítězilo nad Long Cashem a postaralo se tak o to, že plavští přece jenom obsadí třetí příčku a ve čtvrtfinále play off se stejně jako vloni utkají právě s Novým Vrátem.