1. liga AHbK - nadstavba - skupina "C" (Extraliga) 2014/2015 - 21. kolo

28.02.2015 11:45 HBK Dříteň - HBC PLAV

Výsledek 3 : 17
Třetiny 0:3 1:4 2:10
Střely na branku 28:57 (6:18;13:14;9:25) Zásahy brankářů 40:25 (15:6;10:12;15:7)

B TÁCHA Pavel 1 4 11   -

K předposlednímu utkání základní části odcestovali plavští hokejbalisté do Čejkovic, aby se tam utkali s nepříjemnou Dřítní.

Ta k utkání nastoupila bez svého leadera Špérla a možná i proto nehrála tak agresívně jako v prvním vzájemném utkání. I plavští se museli vypořádat s několika absencemi a nutno říct, že se s nimi vypořádali nad očekávání dobře. Přestože plavští začali náporem, na první gól jsme si museli počkat až do 8. minuty, kdy se po vhazování v útočném pásmu od modré trefil P. Tácha. Ve 14. minutě Pávkovu střelu šikovně tečoval Z. Tácha a bylo to 2:0 pro hosty. V17. minutě pak domácí obraně unikl Kocourek a střelou do levého horního růžku zaznamenal svůj první gól v dresu plavského "A" mužstva. O 2 minuty později pak přišel jediný faul domácích, kdy jeden z jejich hráčů nešetrně krosčekoval Pávka a poslal ho hlavou na domácí branku, za což obdržel trest na 2+2 minuty.

Na začátku druhé třetiny pak hosté čtyřminutovou přesilovku využili poté, co na hranici faulu vybojoval míček Maurer, našel před brankou nekrytého Z. Táchu a ten nezaváhal. O chvíli později pak zasáhl soupeře vysokou holí Kocourek, i domácí tak hráli čtyřminutovou přesilovku a stejně jako hosté ji jednou využili. Domácí pak na chvilku vyrovnali hru a tak si zachytal i plavský brankář Beneš. Druhá desetiminutovka druhé části ale už zase patřila hostům. Jejich nápor odstartoval ve 30. minutě po dalším brejku a zakončení "do víka" Kocourek a další šance na sebe nenechaly dlouho čekat. To, že skóre 1:5 zůstávalo poměrně dlouho nezměněné, měl na svědomí zejména domácí brankář Maruška, který své spoluhráče několikrát podržel výborným zákrokem. Nestačil až na dorážku Z. Táchy ve 36. minutě, který tak zvýšil na 6:1 pro hosty. V závěru třetiny pak do přečíslení dvou na jednoho unikla dvojice Kocourek - Urbánek a druhý jmenovaný přidal sedmou branku plavských hokejbalistů.

Jestliže v prvních dvou třetinách domácí alespoň trochu odolávali, závěrečná část se změnila v drtivý brankostroj plavských hokejbalistů. Hned v její první minutě si mezi kruhy naběhl Pávek, zvýšil na 8:1 a další branky na sebe nenechaly dlouho čekat. Vzápětí sice snížili domácí, nicméně poté začala úřadovat druhá plavská řada, která přidávala góly jak na běžícím pásu. Ve 43. minutě skóroval Urbánek, o minutu později si Srbeného střelu za svá záda dorazili sami domácí a ve 46. minutě přesnou střelou skóroval znovu Srbený. Ve 49. minutě završil hattrick Kocourek a totéž se o chvíli později podařilo i Srbenému a Urbánkovi. Poté ke slovu přišli i domácí, nicméně závěr utkání patřil už zase hostům. V 58. a 59. minutě se dvakrát prosadil střelecky disponovaný Kocourek a v poslední minutě se své branky dočkal i neúnavný bojovník Maurer, který tak stanovil konečné skóre 3:17.