1. liga AHbK - nadstavba - skupina "C" (Extraliga) 2014/2015 - 20. kolo

21.02.2015 10:30 HBC PLAV - Long Cash

Výsledek 7 : 4
Třetiny 3:1 2:2 2:1
Střely na branku 34:38 (12:15;10:11;12:12) Zásahy brankářů 34:27 (14:9;9:8;11:10)

19 PÁVEK Karel 1 3 5

Ve 20. utkání sezóny nastoupili plavští hokejbalisté na svém hřišti proti mužstvu Long Cash a dokázali mu vrátit porážku z prvního vzájemného utkání.

V úvodu utkání byli aktivnější hosté, kteří několikrát nebezpečně ohrozili Beneše. Plavský brankář ale všechny ošemetné situace vyřešil a udeřilo tak na druhé straně. Stalo se tak poměrně nečekaně v době, kdy téměř všichni plavští hokejbalisté střídali a na hřišti se soupeřovu rozehrávku snažil narušit osamocený J. Tácha. A to se mu podařilo naprosto dokonale, hosté mu totiž "namazali" mezi kruhy a plavský kanonýr si s nabídnutou příležitostí poradil. Poté opět několikrát zazlobili hbití a šikovní hosté a v 9. minutě se také dočkali vyrovnání poté, co Beneš nejprve dvě šance zneškodnil, ale na střelu, jejíž směr při snaze o její zblokování změnil Urbánek už nedosáhl. Nicméně plavská odpověď byla velmi rychlá. Hned o minutu později se elegantně uvolnil Z. Tácha a pod padajícím brankářem Havlínem vrátil vedení na domácí stranu. V závěru třetiny se při Maurerově vyloučení hostům nabídla šance na vyrovnání, jenže v oslabení se do protiútoku vydali domácí, Pávek našel skulinku nad Havlínovým ramenem a zvýšil na 3:1.

I druhá třetina přinesla kvalitní hokejbal. Šance se střídaly na obou stranách a lze říci, že hra byla poměrně vyrovnaná. Ve 28. minutě se kontaktní branky dočkali hosté a pro domácí se opět jednalo o celkem nešťastný gól. Střela mířící mimo branku totiž trefila Pávka a od něj se odrazila za bezmocného Beneše. Ve 34. minutě přišla pro plavské hráče velká nepříjemnost v podobě dvojnásobného vyloučení. Srbený totiž nejprve šlápl na míček, za což obdržel dvouminutový trest, a protože v té době domácí hráli v pěti, stihl je navíc trest za příliš mnoho hráčů na hřišti. Oslabení ale plavským hráčům svědčilo. I ve třech hráčích totiž vybojovali vhazování v útočném pásmu, to vyhrál Maurer a T. Lonsmín pohotovou střelou  zvýšil na 4:2. V pokračující přesilovce se poté prosadili hosté, když Beneš první střelu stačil pouze vyrazit a na dorážku už nedosáhl. Klid na plavské hole přinesl ve 40. minutě P. Lonsmín, který přízemní střelou propálil Havlína a zvýšil na 5:3.

V závěrečné části jsme sledovali snahu hostujících hráčů o zvrat, nicméně domácí utkání víceméně kontrolovali. Ve 45. minutě se navíc po Maurerově vyhraném vhazování trefil Trněný a domácí vedlí 6:3. Hosté se ještě jednoho snížení dočkali v 53. minutě, kdy skórovali po závaru před domácí brankou a vzápětí měli možnost přiblížit se na dostřel poté, co dvouminutový trest obdržel Srbený. Hra ve třech ale byla silná disciplína domácích. V 55. minutě totiž do brejku vyrazil Pávek s J. Táchou a byl z toho třetí gól ve vlastním oslabení. Po této brance již hosté poněkud rezignovali a plavští tak utkání bez problémů dotáhli do vítězného konce.