1. liga AHbK - nadstavba - skupina "C" (Extraliga) 2014/2015 - 19. kolo

16.02.2015 19:00 HC Krasejovka - HBC PLAV

Výsledek 6 : 9
Třetiny 2:5 2:2 2:2
Střely na branku 33:41 (12:15;8:12;13:14) Zásahy brankářů 32:27 (10:10;10:6;12:11)

19 PÁVEK Karel     0   -

V poněkud netradičním čase v pondělí v 19 hodin večer nastoupili plavští hokejbalisté k utkání 19. kola proti Krasejovce.

Už ve 2. minutě si v roli falešného křídla na Maurerovu přihrávku naběhl Trněný a střelou na bližší tyčku překvapil Vojtu. O dvě minuty později si to do útoku namířil další obránce P. Lonsmín, dostal se až před brankáře Vojtu, který jeho střelu vyrazil nad sebe a míček se obloukem snesl do branky. Než se Krasejovka stačila vzpamatovat, dostal se před brankou k míčku Z. Tácha a plavští vedli 3:0. Tento raketový úvod hostujících hokejbalistů se ukázal jako rozhodující, neboť v dalším průběhu jsme už sledovali poměrně vyrovnané utkání, ve kterém se domácí několikrát přiblížili na dostřel, jenže plavští jim vždy zase dokázali odskočit. První zdramatizování přišlo mezi 10. a 14. minutou. Nejprve se domácí dostali do přečíslení tři na dva, Šťastný uvolnil R. Uhlíře a ten střelou z voleje nedal Benešovi šanci. A když si ve 14. minutě nešťastně přišlápl míček P. Lonsmín, dostal se do šance R. Uhlíř a bylo to pouze o gól. Vzápětí putoval za katr Urbánek, jenže ve vlastním oslabení unikl Maurer a samostatný nájezd proměnil ve čtvrtý plavský gól. V závěru úvodní části pak plavští ubránili další oslabení a těsně po jeho skončení vteřinu před koncem třetiny přidal pátý zářez hbitý T. Lonsmín.

Domácí přišli ke slovu hned v první minutě druhé části, kdy Heřmanovu střelu vyrazil Beneš pouze před sebe, Heřman se dostal i k dorážce a snížil. Poté zase začali úřadovat plavští. Ve 26. minutě se k dorážce Maurerovy střely dostal T. Lonsmín a zvýšil na 6:3 pro hosty. Poté několikrát zazlobili domácí, nicméně ve 32. minutě vyrazili do protiútoku bratranci Táchovi, Z. Tácha našel před brankou J. Táchu a ten přidal sedmý plavský gól. Domácí se ale nehodlali vzdát a po překvapivé střele od modré se v 35. minutě postarali o to, že druhá část skončila nerozhodným výsledkem 2:2.

V první minutě závěrečné části odešel na trestnou lavici Z. Tácha a domácí tentokrát přesilovku využili poté, co Beneš nejprve 2 střely zlikvidoval, ale na třetí dorážku už nedosáhl. Vzápětí odešel na trestnou lavici Ferdan, jenže plavští přesilovku nejenže nevyužili, ale navíc pustili do brejku Šťastného, kterého při blafáku podrazil Beneš a následovalo trestné střílení. To sám postižený střelou mezi betony proměnil a snížil na 6:7. A vzápětí mohlo být s plavskými hráči ještě hůř, ale další Šťastného tutovku zastavila Benešova lapačka. Udeřilo tak na straně druhé, kdy T. Lonsmín našel před brankou Urbánka a ten zamířil přesně do pravého horního růžku Vojtovy branky. Tento gól plavské hokejbalisty opět poněkud uklidnil a tak se vzruch zase přesunul před Vojtu, který domácí zachránil při tutovce Z. Táchy, po které se před brankou strhla drobná strkanice. Definitivní klid na plavské hokejky přinesl v 56. minutě Trněný, který se po šanci Z. Táchy dostal k dorážce a z ní nezaváhal. Závěr utkání si už plavští pohlídali, takže jsme se už další branky nedočkali. V divácky hodně atraktivním utkání tak plavští zvítězili poměrně divoce 9:6.