Čtvrtfinále play off Extraligy AHbK 2014/2015 - 1. utkání

21.03.2015 12:00 TJ Nové Vráto - HBC PLAV

Výsledek 3 : 4
Třetiny 1:1 1:1 1:2
Střely na branku 30:41 (10:14;9:13;11:14) Zásahy brankářů 37:27 (13:9;12:8;12:10)

19 PÁVEK Karel 1   1   -

Stejně jako vloni na sebe ve čtvrtfinále play off narazila mužstva Plava a Nového Vráta. První čtvrtfinálové utkání nabídlo strhující podívanou se šťastným koncem pro plavské hokejbalisty.

Do vedení šli bleskově domácí. Hned v první minutě totiž plavští za svými zády zapomněli Frydrycha a ten se v takových situacích většinou nemýlí. Možná i pod dojmem této rychlé branky patřilo i několik dalších minut domácím hokejbalistům, nicméně plavská obrana v čele s brankářem Benešem další gól neinkasovala. Poté o sobě začali dávat vědět i plavští. Jejich nápor odstartovala šance Bárty, jehož na zteč pěknou kolmicí vyslal Pávek. Následovala řada dalších šancí, ale výborný brankář Dobrovolný odolával až do 17. minuty, kdy jej pohotovou střelou z mezikruží překonal Maurer. V závěru třetiny mohl dokonat obrat ve skóre Pávek, který si brankáře Dobrovolného položil, ale odkrytou část branky poté minul.

Na začátku druhé části opět několikrát zahrozili domácí, ale plavští hru velmi rychle vyrovnali. Ve 24. minutě pak zbytečně oplácel Urbánek, obdržel dvouminutový trest a Vráto přesilovou hru po tvrdé a přesné Havránkově střele využilo. Poté pod kotlem několikrát přitopili hosté, měli ale buď vychýlenou mušku nebo byl na místě brankář Dobrovolný. Ve 35. minutě stálo pro změnu štěstí při Benešovi, když v nepřehledné situaci jeden z domácích hráčů orazítkoval jeho horní tyčku. Poté zesílil tlak plavských hokejbalistů, kteří střídali tři útočné řady a vypadalo to, že v  závěrech třetin mají více sil. A ve 38. minutě jsme se pak dočkali vyrovnání poté, co Z. Tácha našel mezi kruhy Pávka a ten tentokrát mířil přesně.

Úvod závěrečné části ale zase patřil domácích. Hosté totiž dopřáli spoustu prostoru Frydrychovi a jeho střela švihem skončila za Benešem. Ve 45. minutě přišla plavká přesilovka, jenže hosté ji příliš dobře nesehráli. Přesto jejich tlak postupně sílil a v 50. minutě přišlo vyrovnání, když se na levém kruhu do míčku opřel J. Tácha a zamířil přesně k tyčce. Deset minut před koncem se tak začínalo znovu. Plavští poté hru stáhli na dvě řady a snažili se o vstřelení vítězné branky. Domácí ale pozorně bránili a i oni občas hrozili z velice nebezpečných protiútoků. Rozuzlení nakonec přišlo na začátku poslední minuty. To se ve skrumáži po vhazování nejlépe zorientoval J. Tácha a pohotovou střelou vstřelil vítěznou branku. Domácí se samozřejmě ještě nehodlali vzdát, odvolali brankáře, ale plavští je už do žádné vyložené šance nepustili a odnášejí si tak vydřené a cenné vítězství.