1. liga AHbK - nadstavba - skupina "C" (Extraliga) 2014/2015 - 16. kolo

17.01.2015 09:15 Long Cash - HBC PLAV

Výsledek 7 : 4
Třetiny 2:2 3:2 2:0
Střely na branku 45:41 (17:15;15:12;13:14) Zásahy brankářů 37:38 (13:15;10:12;14:11)

19 PÁVEK Karel   2 0   -

K druhému utkání nadstavbové části odcestovali plavští hokejbalisté na Dobrou Vodu, aby se tam utkali s mužstvem Long Cash. Hra na velkém hřišti ale plavským hokejbalistům vůbec nesvědčila a utkání se jim příliš nepovedlo.

To, jak se asi utkání bude vyvíjet, ukázaly hned první minuty. Plavští sice začali se snahou soupeře zatlačit, jenže jejich hra byla plná nepřesností, hosté na velkém hřišti byli všude a nikde, z čehož logicky profitovali domácí. Několik vyložených šancí domácích nejprve zlikvidoval Beneš, ale poté, co v 6. minutě plavští vyrobili několik chyb za sebou, byl už bezmocný. Další zmatky v plavském obranném pásmu přišly ve 12. minutě, čehož využil k dorážce do odkryté branky S. Havlín a bylo to 2:0. O minutu později přece jen hosté předvedli pohlednou akci a Z. Tácha snížil. Plavští ožili a těsně před koncem první třetiny se dočkali vyrovnání, když se střelou nad rameno M. Havlína prosadil J. Tácha.

Začátek druhé části patřil plavským hokejbalistům, kteří si vytvořili převahu a přicházely i šance. Hra v útočném pásmu ale přinášela i řadu nepřesností, z čehož těžili hbití domácí a tak své umění několikrát předvedl i plavský brankář Beneš. Hosté ze své převahy nakonec přece jen vytěžili dvě branky. O první se ve 30. minutě střelou z mezikruží postaral Urbánek a o dvě minuty později se obdobným způsobem jako na konci první třetiny trefil J. Tácha a hosté vedli 4:2. Měli i další šance, jenže ve 35. minutě přišla řada jejich nepřesností a domácí snížili. A  než se plavští ze šoku vzpamatovali, bylo vyrovnáno. Když už se zdálo, že druhá třetina skončí stejným výsledkem jako ta první, nahodili domácí míček zpoza branky do brankoviště a ten se od Benešovy výstroje odrazil za brankovou čáru.

Do závěrečné části vstupovali plavští se snahou o zvrat, nicméně k tomu měli hodně daleko. Jejich hra byla poněkud křečovitá, plná nepřesností a to samozřejmě byla voda na domácí mlýn. Ti ve 46. minutě plavskou obranu rozebrali do posledního šroubku a zvýšili na 6:4. A když se v 56. minutě na brankovišti prosadil urostlý Nýdl a zvýšil na 7:4, bylo o osudu utkání rozhodnuto. Hostům sice nešla upřít snaha, ta se ale měnila v čím dál tím větší křeč a tak více šancí na zvýšení náskoku měli domácí. Beneš ale všem dalším nájezdům odolal a tak utkání skončilo výsledkem 7:4.