1. liga AHbK - nadstavba - skupina "C" (Extraliga) 2014/2015 - 15. kolo

11.01.2015 08:00 HBC PLAV - HC Krasejovka

Výsledek 11 : 2
Třetiny 1:0 3:1 7:1
Střely na branku 50:30 (13:12;12:11;25:7) Zásahy brankářů 28:39 (12:12;10:9;18:6)

19 PÁVEK Karel 1 1 6   -

V prvním kole nadstavby nastoupili plavští hokejbalisté proti Krasejovce. Utkání se po dohodě obou klubů odehrálo v neděli 11. ledna v časných ranních hodinách, neboť úvodní buly bylo vhozeno už v 8 hodin ráno. Tento netradiční čas plavským hokejbalistům velmi svědčil, neboť odehráli nejlepší utkání v letošní sezóně a silnému soupeři nastříleli úctyhodných 11 branek.

Úvodní třetina přinesla poměrně vyrovnaný hokejbal. Nejprve několika nepříjemnými střelami prověřil Beneše R. Uhlíř, nicméně poté začali útočit i domácí, a tak si na své přišel i hostující brankář Vojta. Na úvodní gól jsme si museli počkat do 15. minuty, kdy se pro pravém křídle protáhl Bárta a bekhendem procedil míček mezi Vojtovými betony. Do největší šance hostů se poté dostal R. Uhlíř, který zachytil Bártovu rozehrávku, z bezprostřední blízkosti ale na Beneše nevyzrál.

Ve druhé třetině byli mírně aktivnější domácí a jejich aktivita slavila úspěch ve 23. minutě. To Bárta vybojoval zdánlivě ztracený míček, přistrčil jej Urbánkovi, na kterého už zívala prázdná branka. O pět minut později na modré napřáhl Trněný a jeho projektil rozvlnil síťku za Vojtou potřetí. Poté zase několikrát zahrozili hosté, jenže do jejich okryté obrany unikla dvojice T. Lonsmín - J. Tácha a tento brejk zakončil J. Tácha profesorským bekhendovým blafákem mezi Vojtovy betony. Ve 37. pak přišli ke slovu hosté, kteří dobře sehráli přečíslení tři na dva a Honner střelou pod horní tyčku snížil.

Kdo čekal, že hosté v závěrečné části utkání zdramatizují, byl asi překvapen. V závěrečné části totiž dokonale dominovali domácí. Ti zasypali Vojtu neuvěřitelnými 25 střelami a hned 7 z nich si našlo cestu za jeho záda. Brankostoj odstartoval ve 42. minutě pěkným bekhendovým blafákem Z. Tácha. Vzápětí pěkně zakombinoval J. Bárta s Urbánkem a domácí vedli 6:1. Sedmý gól přidal výstavní dělovkou ve 47. minutě J. Tácha. V 53. minutě pak hostující Heřman, jež zůstal před Benešem trestuhodně volný, snížil, nicméně v závěrečné šestiminutovce excelovali domácí. V 54. minutě se po Z. Táchově vyhraném buly trefil T. Lonsmín, o dvě minuty později zamířil přesně k tyčce od modré Pávek, o minutu později zakončil Bartizalovu akci do prázdné branky Bárta a poslední slovo patřilo v 59. minutě J. Táchovi. Plavští tak svého soupeře porazili vysoko 11:2.