8 TRNĚNÝ Tomáš   1 -2 2   68 BÁRTA Jan 1 1 2
9 LONSMÍN Tomáš     -1     97 MAURER Ondřej 2 1 3
18 LONSMÍN Pavel   1 1   - 99 TÁCHA Zdeněk     -2
19 PÁVEK Karel     1   -

Odvetné utkání semifinále play off Extraligy AHbK nabídlo podívanou, která rozhodně nebyla určena lidem se slabým srdcem. Dramatický souboj nakonec skončil pro plavské hokejbalisty šťastně a tak se poprvé v historii mohou radovat z postupu do extraligového finále.

Pojďme ale pěkně popořádku. První třetina přinesla hokejbal, ve kterém se šance střídaly na obou stranách. Mírnou převahu měli domácí, ale i hosté dokázali být nebezpeční. Na první branku jsme si museli počkat do 14. minuty. To Trněnému při rozehrávce sklouzl míček z hole a dva domácí hráči číhající před Benešem lehce nabídnutou příležitostí nepohrdli. Vyrovnání jsme se dočkali v poslední vteřině první části, kdy se zpoza branky do střelecké příležitosti prodral Bárta a střelou pod horní tyčku vyrovnal.

Druhá třetina patřila domácím. Ti se také ve 26. minutě dostali do vedení poté, co vyhráli vhazování v útočném pásmu a střelou od modré, která ještě byla tečovaná, nedali Benešovi šanci. Ve 31. minutě plavští několikrát nedostali míček z vlastního obranného pásma, v následném zmatku si špatně rozebrali čejkovické hráče a celkem logicky přišel trest v podobě třetí branky v Benešově síti. Jiskru naděje vykřesal o 2 minuty později Maurer, který společně s Bártou prokázal obrovský důraz na brankovišti a snížil na 3:2. Za další 2 minuty to už ale zase bylo o 2 branky, když se opakovala situace z 31. minuty. Plavští opět nedokázali dostat míče z obranného pásma a domácí je za to znovu potrestali.

Do závěrečné části tak hosté vstupovali s dvoubrankovým mankem. Ve 44. minutě se od mantinelu uvolnil bojovník Maurer a střelou pod vyrážečku snížil na 4:3. A neuběhla ani celá minuta a bylo vyrovnáno. O vyrovnání se postaral rychlík Bartizal, který pláchl po pravém křídle a křížnou střelou zamířil přesně. Rázem byli psychicky nahoře plavští a tento stav vydržel až do závěrečného hvizdu. Domácí se v závěrečné části do mnoha nebezpečných šancí nedostávali a hosté tak hru víceméně kontrolovali. V 57. a 58. minutě domácím příliš nepomohly posily z áčka Koklar a Jiroušek, kteří trochu nelogicky mohou v play off nastupovat jak v "A", tak "B" mužstvu a hrát tak play off jedné soutěže ve dvou mužstvech. Tyto posily ale tentokrát příliš viditelně faulovaly Pávka a Bartizala, a tak plavští až do konce utkání mohli hrát přesilovku. Gól v ní sice nevstřelili, ale to je příliš mrzet nemuselo. Důležité bylo, že soupeře nepustili k ohrožení Benešovy branky a mohou se tak radovat z postupu do finále.