8 TRNĚNÝ Tomáš 3 1 3 2   97 MAURER Ondřej   1 1
9 LONSMÍN Tomáš 1 2 3   - 99 TÁCHA Zdeněk     1 2
18 LONSMÍN Pavel     0   -
19 PÁVEK Karel 1   1 2 -

V prvním utkání semifinále play off Extraligy AHbK nastoupili plavští hokejbalisté proti "B" mužstvu Čejkovic. Dal se očekávat zajímavý souboj.

První třetiny nabídla celkem vyrovnanou podívanou, i když více ze hry měli přece jenom domácí. Ti se také v 8. minutě dostali do vedení, když se těsně po skončení přesilovky přesnou střelou od modré prosadil Trněný. Hosté mohli vyrovnat o chvilku později, z obrovského závaru před domácí brankou ale jako vítěz vyšel plavský brankář R. Lonsmín, který tentokrát nastoupil v plavské brance a který pokryl jak první střelu, tak i velice ošemetnou dorážku. A protože ani domácí žádnou ze svých dalších akcí do úspěšného konce nedotáhli, skončila první třetina výsledkem 1:0.

I druhá třetina nabídla podobný obrázek jako třetina úvodní. Domácí měli mírnou převahu, hosté ale výborně bránili a do větších šancí je nepouštěli. Ve 29. minutě čejkovičtí špatně střídali a hráli v pěti, za což byli potrestáni dvouminutovým trestem. Ve vlastním oslabení se pak do obrovské šance probil Jiroušek, ale R. Lonsmín sklapl betony včas a míček za svá záda nepustil. V další přesilovce ve 34. minutě pak Kocourek nabil Trněnému a jeho střela podruhé rozvlnila síť za brankářem Šrámkem. O dvě minuty později vyhrál Maurer buly, Pávkova střela lehce cinkla o tyčku a skončila v hostující síti potřetí. Výbornou plavskou čtyřminutovku zakončil ve 38. minutě Urbánek, který zachytil rozehrávku brankáře Šrámka a bekhendem do prázdné branky zvýšil na 4:0.

V závěrečné třetině se trochu přitvrdilo a tak si na své přišel i časoměřič M. Tácha. Každopádně přesilové hry svědčily hlavně domácím. Ve 42. minutě se po rychlé kombinaci dostal na kruhu ke střele T. Lonsmín a trefil se přesně pod horní tyčku. Vzápětí hráli přesilovku i hosté, ale domácí se bez větších problémů ubránili. Skóre se tak měnilo až ve 49. minutě, kdy hráli další přesilovku domácí a Trněný, který využil výborného Bártova clonění, završil další střelou od modré hattrick. V závěrečné desetiminutovce jsme viděli několik vzájemných vyloučení, takže se dlouho hrálo 3 na 3. Domácí byli na koni a své vítězství nakonec ještě korunovali sedmou brankou, o kterou se v pozici ležícího střelce v poslední minutě postaral J. Tácha. Plavští tak do semifinále vstoupili výborně, když svého soupeře porazili výsledkem 7:0.