Finále play off Extraligy AHbK 2014/2015 - 3. utkání

26.04.2015 13:30 HBC PLAV - HC Krasejovka

Výsledek 2 : 3
Poznámka po prodloužení
Třetiny 1:0 0:1 1:1
Prodloužení 0:1
Střely na branku 38:44 (11:12;6:17;15:11;6:4) Zásahy brankářů 41:36 (12:10;16:6;10:14;3:6)

11 TÁCHA Pavel     0   -

Třetí rozhodující utkání finále play off Extraligy AHbK nabídlo strhující podívanou a bylo opravdovým vrcholem sezóny, byť jej nakonec rozhodla velice sporná branka.

Úvod utkání tentokrát lépe vyšel domácím. Už ve druhé minutě vybojoval míček ve středním pásmu Bárta, po levém křídle pronikl do útočného pásma a křížnou střelou nad Vojtovu lapačku otevřel skóre. Poté několikrát zahrozili i hosté, z jejichž strany byli nebezpeční hlavně bratři Uhlířové, nicméně Beneš v plavské brance prokázal výbornou formu a všechny střely zneškodnil. A protože výborně chytal i Vojta v brance Krasejovky, skončila první třetina výsledkem 1:0.

Jestliže v první části měli mírně herně navrch domácí, druhou část ovládli hokejbalisté Krasejovky. Ti si vytvořili místy až drtivý tlak, ale plavská obrana v čele s výborným Benešem odolávala. Plavští hrozili pouze ze sporadických protiútoků, ale i oni měli dvě dobré šance, do kterých se dostal rychlík Bartizal, skóre ale zůstávalo nezměněné. Hosté se nakonec dočkali vyrovnání v poslední minutě druhé třetiny, kdy v přesilovce vypálil Nedorost a prostřelil vše, co mu stálo v cestě, včetně Beneše.

Začátek třetí třetiny vyšel lépe hokejbalistům Krasejovky. Ve 43. minutě si na přihrávku zpoza branky naběhl Tvaroh a střelou pod horní tyčku strhl vedení na hostující stranu. Poté se hra vyrovnala, domácí stáhli hru na dvě řady a snažili se o vyrovnání. Neuspěli ale ani při dvou přesilových hrách a čas se pomalu krátil. Minutu a půl před koncem pak sáhli ke hře bez brankáře a vsadili vše na jednu kartu. Hosté poté mohli skórovat do prázdné branky, jenže dvě střely zastavil "zaskakující brankář" T. Lonsmín, aby poté založil protiútok, Trněný přihrávkou napříč útočným pásmem uvolnil Bartizala, ten zamířil nad rameno brankáře Vojty a rozjásal tak početné plavské příznivce. To vše se stalo 40 sekund před koncem a znamenalo to, že utkání dospěje do prodloužení.

V tom byli mírně aktivnější domácí, k čemuž pomohla i přesilovka v 62. minutě. Plavští ji ale pohříchu nevyužili. Utkání tak pomalu spělo k samostatným nájezdům, když přišla poslední minuta a v ní nečekané a hodně sporné rozuzlení. Všichni přítomní vyjma rozhodčích totiž viděli přihrávku rukou, po které R. Uhlíř pohotovou střelou prostřelil Beneše a postaral se o to, že titul získala Krasejovka a plavští se musejí spokojit s druhým místem. Do konce prodloužení chybělo pouhých 13 sekund.