8 TRNĚNÝ Tomáš   1 2   - 68 BÁRTA Jan 2   1
9 LONSMÍN Tomáš   1 3 2 - 97 MAURER Ondřej 1 1 3
18 LONSMÍN Pavel     -2   - 99 TÁCHA Zdeněk     -2
19 PÁVEK Karel     -1   -

První finálové utkání v historii HBC Plav začalo za účasti DJ "Ripiho" slavnostně českou státní hymnou a nabídlo špičkový hokejbal, jak se na správné finále sluší a patří.

První třetina přinesla hokejbal, ve kterém se iniciativa přelévala z jedné strany na druhou. Obě mužstva si vypracovala několik nadějných příležitostí, ale oba brankáři byli pozorní, takže jsme se žádné branky nedočkali, a to ani v přesilových hrách. Obě mužstva hrála po jedné přesilovce, při které si dokázala vytvořit tlak, nicméně obrany v čele s brankáři odolaly.

První branky jsme se tak dočkali až po změně stran, a sice ve 25. minutě, kdy Trněný našel mezi kruhy J. Táchu a ten poprvé propálil Vojtu v brance Krasejovky. Hosté byli rázem na koni a bylo jich plné hřiště. Ve 33. minutě tečoval střelu T. Lonsmína před brankou operující Bárta a plavští vedli 2:0. O dvě minuty později udeřila i Krasejovka poté, co střelu odraženou od zadního hrazení poslal za bezmocného Beneše Z. Uhlíř.

Ve 43. minutě zachytil přihrávku P. Lonsmína napříč středním pásmem R. Uhlíř, v rychlém výpadu do rozhozené plavské obrany našel svého bratra Z. Uhlíře a bylo vyrovnáno. Plavští se ale nehodlali vzdát a bojovalo se tak i nadále o každý míček a každý centimetr hřiště. V 50. minutě uvolnil Vazda mezi kruhy Maurera, ten v pádu procedil míček pod brankářem Vojtou a vrátil vedení na hostující stranu. V 53. minutě odešel na trestnou lavici J. Tácha, nicméně domácí přesilovku nevyužili, přestože Beneše ostřelovali jako u Verdunu. Gól tak přišel na straně druhé. Stalo se tak v 57. minutě, kdy Maurerovu střelu tečoval Bárta a bylo to 2:4. Drama ale ani zdaleka nekončilo. V 59. minutě Krasejovka odvolala brankáře a díky Ferdanově důrazu na brankovišti rychle snížila na 3:4. V pokračující power play pak plavští několikrát minuli prázdnou branku domácích a tak se o výsledek museli strachovat až do poslední sekundy, kdy se k nebezpečné dorážce prodral důrazný Ferdan. Beneš ale zachránil, a tak se plavští mohou radovat z výhry, díky které se v sérii hrané na 2 vítězná utkání ujali vedení 1:0.