1. liga AHbK skupina "B" 2014/2015 - 11. kolo

22.11.2014 11:45 SKVčelná - HBC PLAV

Výsledek 2 : 12
Třetiny 1:5 1:4 0:3
Střely na branku 25:52 (7:18;11:15;7:19) Zásahy brankářů 40:23 (13:6;11:10;16:7)

68 LONSMÍN Tomáš   1 3 2

V 11. kole I. ligy AHbK - skupiny "B" nastoupili plavští proti nevyzpytatelné Včelné a předvedli výborný výkon.

Hned ve 3. minutě předvedl Maurer, jak velkou má proti svým bývalým spoluhráčům motivaci, když se nezadržitelně probíjel do šance a soupeř ho zastavil pouze za cenu nedovoleného zákroku. Následující přesilovku pak plavští sehráli ukázkově a P. Lonsmín otevřel skóre. O dvě minuty později plavští zakombinovali znovu a J. Tácha zakončoval do prázdné branky. V 9. minutě zamířil přesně pod horní tyčku Benešovy branky Kouba a snížil, jinak na hřišti dominovali plavští. Ve 14. minutě se po další rychlé kombinační akci zjevil před brankou Pávek a pohodlně zvýšil na 3:1 pro hosty. V 16. minutě do Nejedlého sítě propadla Bartizalova střela od modré čáry, hned po vhazování se míčku chopil Maurer a střelou pod horní tyčku zvýšil už na 5:1.

Druhá třetina byla přece jen opticky vyrovnanější, i když převahu měli i nadále plavští hokejbalisté. Hned v její první minutě se pěknou křížnou střelou prosadil J. Tácha. Poté začali zlobit i domácí, kteří se několikrát dostali do samostatného nájezdu, Beneš byl ale pokaždé na místě. Dalších gólů jsme se tak dočkali na druhé straně. Ve 30. minutě  domácí obraně totálně zamotal hlavu Pávek se Z. Táchou a byl z toho sedmý gól v Nejedlého síti. Ve 35. minutě mířil přesně znovu Z. Tácha, poté se po vyhraném vhazování v útočném pásmu prosadili i domácí, nicméně poslední slovo druhé třetiny patřilo Urbánkovi, který vytáhl skóre na 9:2 pro hosty.

Závěrečná část se nesla v duchu čekání na desátý gól. Dlouho to vypadalo, jako by se nikomu zakulatit skóre nechtělo. Čekání nakonec ukončil v 52. minutě svým třetím gólem J. Tácha. Hned v zápětí se pěkně uvolnil Maurer, tváří v tvář Nejedlému nezaváhal a bylo to 11:2. Poslední slovo pak patřilo střelecky disponovanému J. Táchovi, asistenci u tohoto gólu si připsal i brankář Beneš, který dlouhým pasem gólovou akci načal. Plavští tak zvítězili jednoznačně 12:2.