1. liga AHbK skupina "B" 2014/2015 - 10. kolo

15.11.2014 10:30 HBC PLAV - TJ Nové Vráto

Výsledek 3 : 6
Třetiny 2:3 1:0 0:3
Střely na branku 40:41 (7:18;21:7;12:16) Zásahy brankářů 35:37 (15:5;7:20;13:12)

B TÁCHA Pavel     -1   -

V 10. kole I. ligy AHbK nastoupili plavští hokejbalisté proti Novému Vrátu a jako obvykle s ním sehráli zajímavý souboj. Na rozdíl od většiny vzájemných utkání v něm ale tahali za kratší konec.

Vráto letos podává velmi dobré výkony a i dnes začalo hodně sebevědomě. Pomohla tomu i značně prostupná domácí obrana, která hned v první minutě pustila do samostatného nájezdu Frydrycha a ten hodně rychle ukončil 120 minut trvající neprůstřelnost plavského brankáře Beneše. O minutu později se situace z úvodní minuty opakovala, tentokrát ale uspěl plavský brankář. Poté se do několika šancí prodral Vazda s Maurerem, nicméně úvodní třetina jinak vyzněla jednoznačně pro hokejbalisty Nového Vráta. Přesto jsme se v 7. minutě dočkali vyrovnání poté, co se po levém křídle prohnal J. Tácha a křížnou střelou zamířil přesně k tyčce. O minutu později už zase vedli hosté. To domácí opět dali dostatek volného místa Frydrychovi, ten si s míčkem naběhl mezi kruhy a střelou do víka nedal Benešovi šanci. Hosté i nadále na hřišti dominovali, přesto plavští opět vyrovnali, když mezi kruhy J. Tácha zavřel oči a propálil brankáře Dobrovolného. Další branky jsme se dočkali v 19. minutě, kdy po vyhraném buly pálil Roučka a milimetrově přesná střela se odrazila od tyčky do sítě.

Jestliže první třetina herně vyzněla jednoznačně pro hosty, ve druhé části se karta totálně otočila. Plavští přidali pohyb i důraz a rázem bylo živo i před Dobrovolným, který se v první třetině víceméně nudil. Domáci tlačili, kýžený efekt ale dlouho nepřicházel. Až ve 30. minutě v přesilové hře pálil P. Lonsmín, Vazda před brankou přistrčil míček Z. Táchovi a ten konečně překonal Dobrovolného. Vedení na plavskou stranu mohl strhnout Pávek, jehož teč střely Z. Táchy skončila na tyčce a míček poskakující v brankovišti hosté nakonec odpálili do bezpečí. Hosté zahrozili až v závěru druhé třetiny, kdy se na Beneše z pravé strany řítil Frydrych, nicméně plavský brankář jeho střelu kryl.

Úvod závěrečné části ovlivnilo vyloučení P. Lonsmína. Hosté v přesilovce soupeře zamkli, několik střel nejprve skončilo na Benešových betonech, aby z dorážky hosté přece jen skórovali a opět strhli vedení na svou stranu. Poté byl k vidění hokejbal, při kterém se šance střídaly na obou stranách, ale skóre se neměnilo. Blízko vyrovnání byl Maurer, jehož střela zazvonila o tyčku, od které se míček odrazil do Dobrovolného zad a poté těsně minul branku. V 52. minutě se projevilo otřepané nedáš - dostaneš. Na jedné straně v dobré šanci nadvakrát neuspěl P. Lonsmín a hosté svůj protiútok zakončili nekompromisní střelou do horního růžku Benešovy branky. Plavští poté vše vsadili na jednu kartu, vytvořili si tlak, nicméně skórovat mohli i hosté, kteří se díky domácí hře vabank dostávali do smrtících brejků. Beneš ale své spoluhráče několikrát podržel a držel domácí v alespoň teoretické naději na vyrovnání. Nejvíce pozornosti vzbudil jeho semafor proti Frydrychovu blafáku. V čase 58:45 si plavští vzali oddechový čas a pokusili se o hru bez brankáře. Z. Tácha ale bohužel u mantinelu nastřelil rozhodčího, od kterého se míček odrazil k soupeři a ten jej poslal do prázdné branky. Plavští tak svému soupeři podlehli 3:6.