1. liga AHbK skupina "B" 2014/2015 - 4. kolo

04.10.2014 10:30 HBC PLAV - SK Včelná

Výsledek 5 : 3
Třetiny 2:1 2:0 1:2
Střely na branku 50:33 (19:8;20:8;11:17) Zásahy brankářů 30:45 (7:17;8:19;15:10)

19 PÁVEK Karel 1 1 0 2 -

K dalšímu utkání nastoupili plavští hokejbalisté proti Včelné a stejně jako před 14 dny měli značné potíže se složením sestavy.

Proti houževnatému soupeři přesto začali aktivně a hostující brankář Nejedlý se měl co otáčet, aby udržel čisté konto. To se mu dařilo až do 9. minuty, kdy hostující rozehrávku na modré čáře zachytil Pávek a nabídnutou příležitost přesnou střelou využil. Poté se do několika nebezpečných útoků dostali i hosté, ale buď pokazili finální přihrávku nebo byl na místě plavský brankář R. Lonsmín. Více vzruchu ale přece jen bylo na druhé straně a tak jsme se také dočkali i druhé branky v hostující síti. Postaral se o ni Jiříček, který se uvolnil v souboji jeden na jednoho a pohotovou střelou rozvlnil síť. V závěru třetiny pak nevyšla rozehrávka P. Lonsmínovi, kterému se míček svezl z hole a hosté tuto chybu potrestali gólem na 2:1.

I druhá část patřila převážně plavským hokejbalistům. Přestože je místy přiváděl k zoufalství výborný brankář Nejedlý, dokázali vstřelit další dvě branky a vytáhnout skóre na 4:1. O první se ve 25. minutě postaral Z. Tácha, jehož přihrávku zpoza branky si do vlastní sítě srazili hosté sami a druhou vstřelil ve 38. minutě nechytatelnou střelou zápěstím Jiříček.

Kdo čekal, že v závěrečné části plavští své vedení ještě navýší, byl asi překvapen. Hned v úvodu totiž domácí vyprodukovali 2 chyby ve středním pásmu, které hosté nemilosrdně potrestali a rázem to bylo pouze o gól. Trochu se přitvrdilo, a protože hosté byli celkem logicky při chuti, bylo více vzruchu před domácím brankářem R. Lonsmínem. Ten v několika soupeřových šancích odolal a v 50. minutě udeřilo na straně druhé, poté co Z. Tácha dorazil do sítě střelu J. Táchy. Hosté to v závěrečné desetiminutovce nehodlali vzdát, plavští ale své vítězství uhájili a získali tak 2 cenné body.