1. liga AHbK skupina "B" 2014/2015 - 3. kolo

27.09.2014 09:15 TJ Nové Vráto - HBC PLAV

Výsledek 2 : 2
Třetiny 1:0 0:2 1:0
Střely na branku 29:51 (12:18;8:17;9:16) Zásahy brankářů 49:27 (18:11;15:8;16:8)

B KOPIC Petr     1

Ve 3. kole nastoupili plavští hokejbalisté proti Novému Vrátu a sehráli s ním velice dramatické utkání.

Úvod utkání plavským hráčům vůbec nevyšel. Hned na konci první minutě totiž propadli ve středním pásmu, čehož využil M. Maurenz, který svůj únik zakončil úspěšným blafákem a překonal tak brankáře R. Lonsmína, který tentokrát nastoupil v plavské brance. Hosté se z úvodního šoku velmi rychle vzpamatovali, k čemuž pomohly i dvě přesilové hry, které hosté hráli v rychlém sledu. Přestože je nehráli špatně a svého soupeře svírali v jeho obranném pásmu, na skóre se nic nezměnilo, a to i proto, že hostům chyběla účinnější střelba. A když už se plavští do dobré střelecké pozice dostali, stál jim v cestě výborný brankář Dobrovolný. Vráto pak několikrát nebezpečně zazlobilo z rychlých protiútoků, ale i brankář Lonsmín byl vždy na svém místě.

Co se hostům nepovedlo v úvodní části, podařilo se jim hned ve druhé minutě části druhé. Stalo se tak po rychlé akci, kdy Maurer vyslal po levém křídle Bartizala, ten našel před brankou osamoceného Urbánka, který konečně rozvlnil síť. Plavští měli i nadále více ze hry, ale domácí v čele s Dobrovolným pozorně bránili, takže na další gól jsme si museli počkat až do 35. minuty. To se po akci Pávka a Z. Táchy dostal míček k J. Táchovi, který jej zblízka dorazil do sítě.

Začátek třetí třetiny jakoby kopíroval začátek utkání. Hned v její první minutě se plavští dostali pod tlak, první střelu ještě zastavila tyčka, ale vzápětí vypálil T. Maurenz a trefil se přesně pod horní tyčku Lonsmínovy branky. Poté pod kotel opět přiložili plavští, gólu se ale nedočkali. V 53. minutě se naopak museli strachovat oni, poté co na trestnou lavici odešel J. Tácha. Oslabení ale přestáli. Utkání výborné kvality tak nakonec skončilo dělbou bodů.