1. liga AHbK skupina "B" 2014/2015 - 2. kolo

20.09.2014 10:30 HBC PLAV - Flying Elephants

Výsledek 13 : 1
Třetiny 3:0 7:1 3:0
Střely na branku 60:31 (19:8;21:12;20:11) Zásahy brankářů 30:47 (8:16;11:14;11:17)

B VAZDA Radek     8   -

Ve 2. kole nastoupili plavští proti mužstvu Flying Elephants. Přestože se potýkali obrovským množstvím absencí a i s novou posilou Urbánkem a s dvěma hráči "béčka" nastoupili pouze se šesti hráči v poli, udělali si ze soupeře trhací kalendář.

Po opatrné úvodní minutě udeřili plavští hned ze své první akce, kdy se z levého křídla přesně "do víka" trefil Z. Tácha. Poté několikrát zazlobili hosté, na pozorného Beneše si ale nepřišli. V závěru třetiny pak dvakrát udeřil J. Tácha, když se nejprve protáhl po pravém křídle a poté využil Urbánkovu žabku k mazáckému bekhendovému blafáku.

Do druhé třetiny vstoupili lépe hosté a ve 22. minutě využili trochu zmatků v plavském obranném pásmu ke snížení na 3:1. Odpověď domácích ale byla více než rázná. Hned o minutu později při signalizované výhodě unikli do přečíslení dvou na jednoho Urbánek s Kopicem a vyřešili ho tak, že Urbánek vstřelil svou premiérovu branku v plavském dresu. Poté přišly velké chvíle plavského kapitána Pávka, který mezi 25. a 31. minutou zaznamenal čistý hattrick. Domácí byli na koni a po nápaditých kombinacích, kterým hosté pouze přihlíželi, si připravovali šance jak na běžícím pásu. Celkem logicky přišly i další branky. Ve 34. minutě mířil přesně Z. Tácha a v poslední minutě druhé části dvakrát skóroval Urbánek, který tak vytáhl skóre až na 10:1.

Ve třetí části domácí v pohodě kontrolovali své vedení, a přestože se nikam příliš nehnali, dokázali jej ještě navýšit. Ve 45. minutě narýsoval Kopic kolmici na J. Táchu a ten pěknou střelou přesně k tyčce také završil hattrick. Hattricku se vzápětí dočkal i Z. Tácha, když společně s Urbánkem rozebrali soupeřovu obranu do posledního šroubku. Z. Tácha byl i autorem poslední branky utkání ve 49. minutě, kdy po Kopicově kolmici zakončil samostatný nájezd nekompromisním "ruským blafákem". V závěrečné desetiminutovce už žádná branka nepadla, a tak utkání skončilo plavským vítězstvím v poměru 13:1.