1. liga AHbK skupina "B" 2014/2015 - 1. kolo

13.09.2014 10:30 HBC PLAV - KN Interiery

Výsledek 13 : 8
Třetiny 4:4 4:1 5:3
Střely na branku 53:43 (18:15;17:12;18:16) Zásahy brankářů 35:40 (11:14;11:13;13:13)

B NOVOTNÝ Jiří 1 1 -1   -

V prvním kole nového ročníku 1. ligy AHbK nastoupili plavští hokejbalisté proti nováčkovi, mužstvu KN Interiery a sehráli s ním hodně zběsilé utkání.

Domácí začali náporem a ten ve 3. minutě korunoval první brankou sezóny P. Lonsmín. Další šance ale zůstaly nevyužity a tak se začaly dít věci na druhé straně. Mezi 8. a 13. minutou totiž plavští vyrobili několik fatálních chyb v obraně, a protože ani brankář Beneš neoplýval zrovna velkou jistotou, bylo to rázem 1:4. Domácí však tento nečekaný vývoj nezlomil a velmi rychle se dokázali vrátit zpět do zápasu. Do konce třetiny se postupně prosadili Maurer, J. Tácha a Z. Tácha, takže první třetina skončila divokým výsledkem 4:4.

Ve druhé části domácí obrat velmi dokonali. Ve 25. minutě využil přesilovku Z. Tácha, když si jeho střelu mířící někam do rohu hřiště za svá záda srazil brankář Švejda. Ve 30. minutě předvedl Z. Tácha ukázkovou "prospalovku" a J. Tácha měl před prázdnou brankou lehkou úlohu. O 3 minuty později znovu zazlobili hosté, ale klid na domácí hole přinesl v další přesilovce J. Tácha a v závěru třetiny ještě Švejdu propálil Novotný. Po dvou třetinách tak domácí vedli 8:5.

Gólové dostihy pokračovaly i v závěrečné části. Hned v její první minutě zvýšil Z. Tácha na 9:5, jenže pak zase přišel plavský výpadek a hosté poměrně rychle snížili na 9:7. Další zdramatizování ale nepřipustili J. Tácha s Maurerem, kteří vytáhli skóre na 11:7. Hosté poté ještě jednou snížili, ale závěr už probíhal v režii domácích, kteří přidali další dvě branky, o které se opět postarali J. Tácha s Maurerem. V hodně divoké přestřelce tak domácí zvítězili 13:8.