I. liga AHbK - nadstavba - skupina "D" (I. liga) 2014/2015 - 19. kolo

15.02.2015 13:00 HBC PLAV "B" - Pink Panthers

Výsledek 4 : 4
Třetiny 1:2 2:1 1:1
Střely na branku 38:32 (14:13;13:9;11:10) Zásahy brankářů 28:34 (11:13;8:11;9:10)

12 STEHLÍK David     -1

Po týdenní "masopustní" pauze nastoupili hokejbalisté plavského "béčka" proti mužstvu Pink Panthers a jako obvykle s ním sehráli zajímavé a velmi dramatické utkání.

V úvodu utkání byli i díky přesilovce nebezpečnější hosté, nicméně do vedení šli domácí poté, co se v 5. minutě soupeřovou obranou prodral Jiříček a dostal se do souboje i s hostujícím brankářem, kterého překonal. Jeden z vracejících se obránců sice míček z prázdné branky stačil odpálit, podle verdiktu rozhodčích se tak ale stalo až za brankovou čarou a tak domácí vedli. Jejich vedení vydrželo do 10. minuty, kdy hosté vyhráli vhazování v útočném pásmu a přesnou střelou vyrovnali. V 18. minutě pak "Panteři" strhli vedení na svou stranu poté, co si plavští ve svém obranném pásmu špatně rozebrali soupeře a ten toho náležitě využil.

Na začátku druhé části dohrávali plavští přesilovku z konce třetiny první, a i když ji nevyužili, těsně po jejím skončení se přece jenom dočkali vyrovnávací branky. Postaral se o ni Jiříček, který pohotově dorazil Kopicovu střelu. O 3 minuty později od modré pálil Novotný, jeho střelu brankář Holub vyrazil pouze ke Kopicovi a ten strhl vedení na stranu domácích. Poté několikrát zahrozili hosté, a protože i oni byli na brankovišti patřičně důrazní, dočkali se i oni gólu z dorážky a ve 31. minutě tak bylo opět vyrovnáno. Další branky jsme se ve druhé třetině díky pozorným brankářům nedočkali.

Do závěrečné části se tak vstupovalo za nerozhodného stavu 3:3. Obě mužstva se snažila vycházet ze zabezpečené obrany a vypadalo to, že o vítězi může rozhodnout jediná chyba. Tu nakonec udělali domácí, když ve 48. minutě hosty pustili k několikanásobné dorážce, a ti toho využili ke vstřelení vedoucího gólu. Domácí se ale nehodlali vzdát, v 54. minutě rozpoutali před hostující brankou náležitý kolotoč, který ukončil brankář Holub úmyslným posunutím branky, za což obdržel dvouminutový trest. Následující přesilovku pak plavští sehráli výborně. Jiříčkovu střelu totiž brankář Holub vyrazil pouze k osamocenému Vazdovi, který prázdnou branku nemohl minout. A protože jsme se už dalšího gólu nedočkali, skončilo utkání zaslouženou dělbou bodů.