I. liga AHbK - nadstavba - skupina "D" (I. liga) 2014/2015 - 18. kolo

31.01.2015 11:45 HBC PLAV "B" - Flying Elephants

Výsledek 11 : 4
Třetiny 2:1 3:1 6:2
Střely na branku 39:33 (10:12;13:10;16:11) Zásahy brankářů 29:28 (11:8;9:10;9:10)

20 KOPIC Petr 1 1 2

Poslední lednový den se hokejbalisté plavského "béčka" představili na svém hřišti proti mužstvu Flying Elephants. Jednalo se o jejich první domácí utkání v nadstavbové části.

Lépe začali domácí, jejichž sestavu doplnil nejproduktivnější hráč "A" mužstva Z. Tácha, a byl to právě on, kdo na začátku 2. minuty využil toho, že mu hosté dali dostatek prostoru a tváří v tvář brankáři Havlovi nezaváhal. Vedení ale domácím dlouho nevydrželo. Za necelé dvě minuty totiž hosté ukázali, že v útočném pásmu hrají daleko lépe než před vlastní brankou a vyrovnali. I další minuty patřili spíše hostujícím hráčům, kteří výborně forčekovali, čímž způsobovali domácím hráčům řadu problémů. Gólu jsme se ale nakonec dočkali na straně druhé, kdy se před brankou prosadil Jiříček.

Druhá část vyzněla o něco lépe pro domácí, kteří strávili v útočném pásmu daleko více času než ve třetině úvodní, čímž hostům způsobovali nemalé problémy. Hosté hrozili spíše z rychlých protiútoků, ve kterých byl nebezpečný hlavně rychlík Nešvera. Na gól jsme si museli počkat do 29. minuty, kdy se na modré uvolnil Jiříček, dostal se až před soupeřovu branku a zamířil přesně mezi Havlovy betony. O čtyři minuty později si Z. Tácha narazil míček s Jiříčkem, ten mu jej vrátil před prázdnou branku a domácí vedli 4:1. Ve 38. minutě to byl znovu Z. Tácha, jemuž hosté doslova vystavěli dálnici a plavský kanonýr se z mezikruží nemýlil. Hosté se ke slovu dostali až v závěru třetiny, kdy domácí nepokryli hráče nabíhajícího mezi kruhy a ten snížil.

A když na začátku závěrečné části hosté vstřelili dvě slepené branky, vypadalo to, že utkání bude ještě hodně zajímavé. Drama ale odmítla dvojice Kocourek - Ribola. Kocourek nejprve vybojoval míček za soupeřovou brankou, před ní našel Ribolu a ten vrátil na domácí hole klid. A když se o chvíli později potřetí v utkání prosadil Jiříček, bylo jasné, že domácí utkání zvládnou. V závěru utkání pak hosté poněkud odpadli a domácí tak pohodlně přidali další čtyři branky, které si byly podobné jako vejce vejci. Všechny totiž padly z bezprostřední blízkosti, kde hosté nestíhali pokrývat domácí hráče a ti svými šancemi nepohrdli. Mezi 57. a 60. minutou se postupně prosadili D. Stehlík, Kocourek, Kopic a F. Stehlík, kteří se tak přičinili o to, že utkání, které bylo poměrně dlouho celkem vyrovnané, nakonec skončilo hodně jednoznačným výsledkem.