I. liga AHbK - nadstavba - skupina "D" (I. liga) 2014/2015 - 17. kolo

24.01.2015 10:30 KN Interiery - HBC PLAV "B"

Výsledek 2 : 9
Třetiny 2:1 0:5 0:3
Střely na branku 36:34 (12:13;13:12;11:9) Zásahy brankářů 25:34 (12:10;7:13;6:11)

20 KOPIC Petr 1 1 4

K dalšímu utkání odcestovali hokejbalisté plavského "B" mužstva na Dobrou Vodu, aby se tam v přímém souboji o druhé místo utkali s mužstvem KN Interiery.

A stejně jako v minulém utkání začali doslova katastrofálně. Úvod utkání sice strávili v útočném pásmu, jenže hned na začátku druhé minuty netakticky střídali a domácí šli lacino do vedení. Než se plavští ze šoku vzpamatovali, protáhl se jejich obranou Hofman a zvýšil na 2:0. Poté se probudili hosté a blízko vyrovnání byl Kopic, z bezprostřední blízkosti ale Švejdu nepřekonal. Co se nepovedlo jemu, povedlo se v 11. minutě Vazdovi, který tak hosty vrátil zpět do hry. Poté se šance přelévaly na obou stranách, ale oba brankáři byli pozorní. A když už Vazda v závěru třetiny obešel i Švejdu, minul poté prázdnou branku.

Druhá třetina dlouho vypadala na to, že se bude hrát vyrovnané utkání. Šance byly k vidění na obou stranách, ale brankáři dlouho odolávali. Až ve 28. minutě vyslal Jiříček do sóla rychlíka Vazdu, ten se forhendovým blafákem nemýlil a vyrovnal. Ve druhé polovině druhé části pak přišla plavská gólová smršť, a to i přesto, že utkání bylo i nadále opticky velmi vyrovnané. Ve 32. minutě vysunul Kopic do sóla Kocourka a ten přesnou střelou strhl vedení na hostující stranu. Ve 36. minutě napřáhl na pravé straně znovu Kocourek a bylo to 4:2. O dvě minuty později zaúřadovala dvojice Vazda - Jiříček a Vazda završil hattrick. A to stále ještě nebylo všechno. Těsně před koncem třetiny totiž Kocourek vyhrál buly, střelu P. Táchy Švejda vyrazil k nepokrytému Ribolovi a ten pohodlně zvýšil na 6:2 pro plavské hokejbalisty.

I v závěrečné části skórovali pouze plavští, a to i přesto, že více šancí si připravili domácí. V plavské brance ale čaroval výborný Pivec, který jako magnet přitahoval všechny míčky a za svá záda žádný nepustil. Skóre se tedy měnilo pouze na druhé straně. Sedmou branku vstřelil hned v první minutě závěrečné části důrazný Jiříček. Na další gól jsme si museli počkat až do 55. minuty, kdy brankář Švejda vyběhl do rohu hřiště, tam se dostal do souboje z Ribolou a ze všeho nakonec profitoval Kopic. Poslední slovo patřilo F. Stehlíkovi, který v 58. minutě zachytil soupeřovu rozehrávku a přízemní střelou stanovil konečné skóre 2:9.