Semifinále play off I. ligy AHbK 2014/2015 - 1. utkání

22.03.2015 16:00 Pink Panthers - HBC PLAV "B"

Výsledek 7 : 2
Třetiny 1:1 3:0 3:1
Střely na branku 41:38 (9:10;14:15;18:13) Zásahy brankářů 36:34 (9:8;15:11;12:15)

20 KOPIC Petr   1 0

První utkání semifinále play off se hokejbalistům plavského "béčka" příliš nepovedlo, i když výsledek 2:7 je pro ně celkem krutý.

V první třetině byl k vidění celkem vyrovnaný hokejbal a o něco více šancí si možná připravili plavští hokejbalisté. Ti pak přečkali i dvě domácí přesilovky, aby krátce po skončení druhé z nich přece jen inkasovali, když si nepohlídali kolmou přihrávku středem hřiště, po které se domácí útočník protáhl kolem P. Táchy a jeho střela propadla mezi Pivcovými betony. Vzápětí jsme se dočkali vyrovnání. Pronikající Vazda byl nejprve faulován, aby se v poskytnuté výhodě trefil P. Tácha. První třetina tak skončila nerozhodně 1:1.

I ve druhé části byl obraz hry poměrně vyrovnaný, jenže góly stříleli domácí, kteří trestali chyby v plavské obraně. Ve 24. a 31. minutě jsme viděli góly jako přes kopírák. Ze druhé vlny si vždy mezi kruhy naběhl domácí obránce, jehož neuhlídal Jiříček a dostatek volného prostoru náležitě využil. A když hned vzápětí přidali domácí další branku, nevypadalo to s plavskými hokejbalisty vůbec dobře. Je pravda, že i hosté měli šance, ale domácí brankář Holub všechny vyřešil, a tak druhou část vyhráli domácí 3:0.

Do závěrečné části vstupovali hosté se snahou o zvrat, jenže domácí jim vzali velmi rychle vítr z plachet, když ve 41. a 42. minutě potrestali další dvě chyby v jejich obraně. Nejprve zůstal před brankou osamocený hráč, který měl dostatek času i na dorážku a vzápětí se domácí prosadili z prostoru mezi kruhy. Tím bylo o osudu utkání definitivně rozhodnuto. O kosmetickou úpravu skóre se ve 47. minutě těsně po skončení přesilovky postaral Vazda, nicméně domácí rychle odpověděli sedmou brankou v Pivcově síti a závěrečnou třetinu jasně ovládli. V závěrečné desetiminutovce jsme se už žádných branek nedočkali, a tak utkání skončilo vítězstvím "Panterů" v poměru 7:2.