I. liga AHbK skupina "A" 2014/2015 - 9. kolo

08.11.2014 10:30 HC Krasejovka - HBC PLAV "B"

Výsledek 6 : 6
Třetiny 3:2 1:2 2:2
Střely na branku 55:44 (22:16;12:15;21:13) Zásahy brankářů 38:49 (14:19;13:11;11:19)

12 STEHLÍK David   2 -1

Po týdenní pauze nastoupili k dalšímu utkání hokejbalisté plavského "B" mužstva. Soupeřem jim byla favorizovaná Krasejovka, nicméně plavští podali výborný výkon a vybojovali cennou remízu.

Utkání začala lépe domácí Krasejovka, která od úvodního buly hostující hráče zamkla v jejich obranném pásmu a Pivec se tak měl co ohánět. Několik ošemetných situací v úvodní minutě ustál, ale už ve 2. minutě kapituloval poté, co byl bezmocný proti Heřmanově dorážce. Plavští však odpověděli velmi rychle. Po nenápadné akci z poměrně uctivé vzdálenosti vypálil Jiříček a dokonale překvapil brankáře Vojtu, jemuž míček trochu záhadně propadl výstrojí a dokutálel se za brankovou čáru. Poté jsme viděli spoustu vzruchu na obou stranách. Domácí měli více ze hry, ale hosté před Vojtou občas dělali řádný průvan, o který se převážně starala dvojice rychlíků z "áčka" Trněný - J. Tácha. Do vedení se nakonec ve 14. minutě dostali domácí poté, co se od modré přesně trefil Babka. Plavští ale i tentokrát odpověděli rychle a o odpověď se i tentokrát postaral Jiříček, který se prodral před Vojtu a forhendovým blafákem vyrovnal. Jenže o 2 minuty později už zase vedli domácí poté, co Novotný zazmatkoval v rozehrávce, Pivec navíc trochu podklouzl a kanonýr R. Uhlíř se nemýlil.

I ve druhé části se hrál zajímavý hokejbal, byť poněkud ubylo šancí. Přesto jsme se zhruba v polovině třetiny dočkali dvou gólů a oba padly do Vojtovy sítě. Nejprve se po rychlé kombinaci s Kopicem střelou z voleje trefil Trněný a o dvě minuty později přihrál D. Stehlík Jiříčkovi a ten završil hattrick. Těsné vedení plavští udrželi do 39. minuty, kdy se domácí dostali do přečíslení tři na dva a sehráli jej ukázkově.

Když se ve 45. a 48. minutě dvakrát prosadil kanonýr R. Uhlíř a vytáhl skóre na 6:4, nevypadalo to s plavskými hokejbalisty příliš dobře. Krasejovka totiž i nadále tlačila, jenže Pivec v plavské brance chytal velmi dobře a další gól za svá záda nepustil. Hosté ožili v 54. minutě, kdy se po Trněného vyhraném vhazování od modré trefil Novotný. Ten měl vzápětí na holi další gól, jeho střela ale orazítkovala pouze horní tyčku. Dvě minuty před koncem už plavští pomalu začínali spřádat plány na hru bez brankáře, leč k té nakonec nedošlo. Necelé dvě minuty před koncem totiž Trněný vyhrál buly, P. Tácha přistrčil míček J. Táchovi a jeho výstavní dělovka do pravého horního růžku málem protrhla síť. V závěrečné minutě ještě obě mužstva zkoušela strhnout vítězství na svou stranu, to se jim ale nepodařilo, a tak utkání skončilo nerozhodným výsledkem 6:6.