I. liga AHbK skupina "A" 2014/2015 - 7. kolo

25.10.2014 09:15 Long Cash - HBC PLAV "B"

Výsledek 6 : 4
Třetiny 3:1 1:0 2:3
Střely na branku 42:32 (16:11;13:8;13:13) Zásahy brankářů 28:36 (10:13;8:12;10:11)

A BENEŠ Ondřej 1   1

V 7. kole 1. ligy AHbK - skupiny "A" nastoupili hokejbalisté plavského "B" mužstva na Dobré Vodě proti favorizovanému mužstvu Long Cash.

Roli favorita začali domácí naplňovat v 8. minutě, kdy plavští propadli ve středním pásmu a Benkovský se tváří v tvář Pivcovi nemýlil. Hosté mohli vyrovnat o chvíli později, Jiříčkovi v dobré šanci ale chybělo možná i trochu štěstí. Poté se zpoza branky do šance natlačil Vazda, ale ani on neupěl, a tak zase začali úřadovat domácí, kteří ve 12. minutě z dalšího rychlého výpadu zvýšili na 2:0. Poté se plavští dostali místy až pod drtivý tlak, neboť domácí výborně kombinovali a Pivec v hostující brance se tedy rozhodně nenudil. Přesto nakonec skórovali hosté, když se přesně z pravého křídla trefil Vazda. Plavské akcie ale o minutu později zase klesli, poté, co domácí předvedli výbornou kombinační akci a zvýšili na 3:1.

Ve druhé části jsme na gól dlouho čekali. Neznamená to však, že by na hřišti nebylo nic k vidění, naopak šancí bylo dost. Více ze hry měli domácí, kteří si často dokázali vytvořit dlouhý zámek, během kterého se měl Pivec co ohánět, nicméně na skóre se to neprojevovalo. Šance ale měli i plavští. K nebezpečné dorážce se dostal Ribola a v asi největší šanci po brilantní kombinaci s P. Táchou a Benešem mířil Kopic pouze do Havlínovy lapačky. Ve druhé části jsme se nakonec dočkali jediné branky, když za Pivcem skončila tečovaná střela.

Hned v úvodu závěrečné třetiny se ve skrumáži před Havlínem prosadil Beneš a snížil na 4:2. Poté zase přidali domácí a výsledkem byl pátý gól v Pivcově síti. V závěrečné desetiminutovce domácí chtěli hru kontrolovat, nikam se příliš nehrnuli a dlouho to vypadalo na to, že se už nic podstatného nestane. Nicméně opak byl pravdou. V 58. minutě se v nepřehledné situaci před domácí brankou nejlépe zorientoval Vazda a když se vzápětí pohotovou střelou prosadil Jiříček, bylo rázem zaděláno na drama. Plavští celkem logicky odvolali brankáře, Kopic vyhrál buly, ale Beneš houštinu těl neprostřelil. Další Kopicova střela rozvlnila pouze boční síť, poté se míčku zmocnili domácí, dokázali jej vyhodit a 7 sekund před koncem i dopravit do opuštěné plavské branky. Utkání tak skončilo vítězstvím domácích 6:4.