I. liga AHbK skupina "A" 2014/2015 - 4. kolo

05.10.2014 11:45 HC Hurican - HBC PLAV "B"

Výsledek 5 : 5
Třetiny 0:4 2:1 3:0
Střely na branku 32:41 (11:18;11:12;10:11) Zásahy brankářů 36:27 (14:11;11:9;11:7)

20 KOPIC Petr 1   2

Ve 4. utkání sezóny nastoupili hokejbalisté plavského "B" mužstva proti Huricanu, a přestože měli utkání výborně rozehrané, musejí se spokojit pouze s bodem.

V první třetině na hřišti jednoznačně dominovali plavští. V 5. minutě otevřel skóre přesnou střelou Vazda, na 2:0 zvýšil o minutu později Jiříček a skvělý úvod hostujících hráčů završil v 8. minutě Kocourek, když míček za brankáře Sochackého protlačil z nulového úhlu. Ve 13. minutě to byl opět Kocourek, který se po ideální Bártově přihrávce dostal až před Sochackého a zamířil přesně pod horní tyčku. Plavští tak vedli jednoznačně 4:0.

I druhá třetina dlouho patřila hostům. Hurican si sice v úvodu třetiny před Lonsmínem vytvořil několik závarů, ale skórovat nedokázal. Poté přišly na řadu plavské šance, Sochacký se ale rozchytal a míček za svá záda pustit jen tak lehce nehodlal. Gólu jsme se tak dočkali na straně druhé, kdy Lojka v rychlém brejku mířil těsně vedle, ale míček odražený od zadního mantinelu uklidil za bezmocného Lonsmína Kamenský. Ve 37. minutě se rychlým výpadem zpoza branky prosadil Kopic, ale minutu před koncem domácí po Mizerově střele, která prošla Lonsmínovi mezi betony, znovu ožili.

A jejich zmrtvýchvstání pokračovalo i v závěrečné části a pro zaskočené plavské hráče to mělo hodně neblahé následky. Hned ve 43. minutě znovu střílel Mizera, Lonsmín toho mnoho neviděl a bylo to 3:5. O dvě minuty později trochu záhadně propasíroval míček Lonsmínovou výstrojí Lojka, a když o minutu později plavští nepohlídali nabíhajícího Mizeru, bylo vyrovnáno. Ve zbytku utkání jsme viděli snahu obou mužstev strhnout vítězství na svou stranu. Do několika nadějných příležitostí se prodral dravý Bárta, ale Sochackého nepřekonal. Nakonec mnoho nechybělo a plavští by přišli o ten jeden bod. Pár vteřin před koncem se totiž ve vyložené šanci před odkrytou částí branky zjevil domácí Kamenský, jeho střelu ale obětavým pádem zastavil F. Stehlík, jehož zákrok tedy znamenal, že utkání skončilo dělbou bodů.